Nenaznačíš!

20. června 2012 v 22:02 | Hank009 |  Články
Někdy přemýšlím o tom, jestli vůbec jsou ženy schopné přijít na to, jak jednat s muži. A teď tím nemyslím to, že s nimi bravurně manipulují a ti si toho ani nevšimnou. A když všimnou, nastává proces popírání, svalování viny na muže, v krajních mezích i vytahování dávno vyřešených problémů a dělání je exemplárními případy.
Mám na mysli to, když žena chce po muži, aby něco udělal ale neřekne mu to. Nebo aby se choval nějakým způsobem. Žena mu to naznačí a chybně předpokládá, že ten náznak okamžitě pochopí. S údivem zjišťuje, že tomu tak není a udělá druhý naivní krok. Přitvrdí a naznačí víc. V této situaci už začíná být žena malinko nervózní. Za prvé z toho, že muž nechápe její, pro ni naprosto jasné náznaky. Za druhé, že vlasně vůbec nedělá tu věc, kterou už měl dávno udělat, protože mu to bylo naznačeno. Takto to může jít klidně do nekonečna a chudák žena potom vybuchne jako papiňák a osočí se na muže, který je vyděšený, protože absolutně nechápe, která bije. Nechápe, že mu bylo naznačováno, poukazováno a to prý dokonce tak okatě, že by si toho všimnul každý, kdo jen okolo prochází.
Když potom příjde na vysvětlování, většinou jsou ženy zaskočeny otázkou typu: Proč mi to neřekneš rovnou? Pak se dostaví odpověď: Nemůžu za to, že jseš natvrdlý jak balvan a nic nepochopíš!
Což je naprosto zbytečné. Přitom by stačilo jednoše říct: Mohl bys, prosím, vynést koš? Místo: Sakra, ten koš je zase plný a začína to tu smrdět, nemyslíš?
Chlapi totiž nemyslí. Nebo alespoň nechtějí myslet. Nejraději ze všeho nemyslí vůbec na nic. Popíjí pivko, přepínají kanály a mozkovou aktivitu mají utlumenou na minimum, nutnou k udržení základních životních funkcí. A v tomto okamžiku musí nastat přímý rozkaz. Jinak, milé ženy, nemůžete očekávat nic jiného, než opakované nepochopení vašeho bravurného náznaku.
Jiná situace ovšem nastává, když už si tyto náznaky muž uvědomuje a své ženě dal jasně najevo, že nehodlá nad těmito náznaky přemýšlet a že mu má říct rovnou to, co má na srdci. Takže už při první situaci jasného náznaku začíná nervóznět i on a čeká, až to bouchne buď na jedné nebo druhé straně. A znovu je to všechno zbytečné.
Tedy ženy, co chtějí lépe komunikovat s muži ať se převtělí do role hodného velitele a dávájí přímé dotazy, či rozkazy. Muž to překousne. Pro muže opačně, zapřemýšlejte někdy nad tím, co chcete říct a začněte větu třeba: Myslíš miláčku, že by bylo dobré...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dadulka dadulka | Web | 30. července 2012 v 15:22 | Reagovat

Tohle je velká pravda, která pouze potvrzuje to, co mi řekl jeden z našich předních psychologů - v chápání žen jsem průměrný chlap. Takovéto náznaky jsou i pro mne naprosto nesrozumitelné a své okolí neustále šokuji přímočarými požadavky. Mnoho let tak docházelo k hádkám mezi mnou a mamkou, která je typická žena a řídí se pravidlem "to nemusím říkat, to ti přece má dojít, jak to myslím." Trvalo mi mnoho let, než jsem jí vysvětlila, že do hlavy jí opravdu nevidím, a pokud něco chce, má mi nejprve říct, jak, a ne rovnou nadávat, že je to špatně. Na dovolené jsme se jednou ibytečně pohádaly kvůli obědu, protože místo, aby řekla "zastav, mám hlad, jdeme něco koupit", pronesla "něco bych si dala." Takže hlavu vzůru, nejste v tom sami!

2 Shari Shari | Web | 30. července 2012 v 20:10 | Reagovat

Jo, asi to tak bude :)

3 mengano mengano | Web | 5. srpna 2012 v 12:02 | Reagovat

Čeká tě spousta let, kdy se budeš snažit pochopit, jak ženy myslí, a ani těsně před důchodem nebudeš mít ještě jasno. Vsaď se:))

4 hank009 hank009 | 6. srpna 2012 v 16:26 | Reagovat

[3]: :) to je mi jasné. Chtěl jsem jen nastínit největší z komunikačních problémů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama