Společenská pijavice

14. června 2012 v 8:56 | Hank009 |  Články
V poslední době se dějí přinejmenším zajímavé věci. Politikové ve sněmovně se asi rozhodli, že budou každý týden vydávat jednoho poslance policii kvůli údajnému podezření korupce nebo kvůli špatnému nakládání s financi. No konečně! Konečně už se nebudeme muset plácat do čela pokaždé, když náš stát uzavře na první pohled nevýhodný obchod a těm, kdo v tom mají prsty to všechno projde a dokonce si ještě nahrabou prachy pro sebe.
Zároveň si musím položit otázku, jak dlouho to potrvá a sněmovna bude prázdná. Snad do příštích voleb tam někdo zbude. Každopádně mi příjde, že mezi polospícími politiky prochází strachem oděná politická smrtka a většina poslanců jen čeká, kdy to policie vytáhne na ně a požádá o vydání.
Ať to dopadne jak chce, je mi z toho špatně. Chodím každý den do práce, kde se se mnou snaží vyjebat jakýmkoliv způsobem a pořád platím nějaké účty. Když si všechno propočítám, tak mi vlastně zbyde pěkný hovno. Za to vděčím daním, sociálnímu pojištění, které jak asi všichni víme si platíme proto, abychom dostali důchod, který nedostaneme. A stát si strhne velkou část mého platu, kterou rozhází šlendriánsky zadanými zakázkami nebo dokonce účelově zadanými zakázkami.
Otázkou dne tedy bude toto: Má cenu se s tím vším srát a dělat ze sebe každej den debila za pár šupů nebo jít na pracák, sociálku a začít žít jako flákač? Jako pijavice společnosti, na kterou všichni pracující plivou jed? Určitě by to byla menší újma lidem platícím daně než ty mnohamilionové ztráty na státních zakázkách. A je dobře, že už se to snad začíná řešit a dámy a páni politici si možná příště dají větší pozor. Snad. Nebo přijdou na jinou věc, jak v tom pokračovat dál, méně okatě a hlavně tak, aby na ně nikdo nepřišel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama