Tonoucí se stébla chytá aneb když padnu já, padneme všichni

5. června 2012 v 22:19 | Hank009 |  Články
Když jsem zde psal o panu Rathovi, byl jsem na něj fakt naštvaný. Dnes po jeho vystoupení ve sněmovně jsem spíš smutný. Na jednu stranu chápu to, že to byl jasný příklad hesla "tonoucí se stébla chytá" , ale na druhou stranu ze sebe dělat chudáka, jak je s ním hrozivě zacházeno a na konec obviňovat snad všechny, na které si vzpomněl, tak to je ubohé. Rychlejší by bylo, kdyby řekl ty, kterým vinu nedává. Ubožácky to vypadalo hned ze začátku. Upřímně můžu říct, že po prvních patnácti minutách jsem chtěl přenos vypnout. Poslouchal jsem to jen z toho důvodu, že jsem byl zvědavý, kam až je schopen lékař dojít. Nevěřil jsem vlastním uším a musel jsem se smát výrokům, které zněly z poslancových úst. Těch možností, jak využít toho, že se mu dostalo práva pronést řeč bylo několik. Mohl se k tomu postavit jako chlap, přiznat to a pak si mohl směle vyprávět o tom, že to vlastně dělají všichni. Ale tvrdit, že úplatek nepřijal a naopak obviňovat všechny ostatní, že to dělají, nebo že špatně hospodaří s penězi, což je v podstatě to samé, je zbabělost. Nehorázné je to, že by byl nejraději, když už tedy padl on sám, ať padnou všichni.
Nepřehlédnutelné ovšem bylo, že o sobě mluvil jako o Rathovi a nikoliv o sobě samém. Není jedno, jestli položím otázku, zda David Rath přijal úplatek nebo jestli se zeptám: Vzal jsem úplatek? Psychologové tvrdí, že pokud to člověk takto dělá, je to obraný mechanismus na krytí toho, že dotyčný ve skutečnosti lže. A myslím si to i já.
Kdo mě ovšem pobavil byl kníže Schwarzenberg. Vůbec se mu nedivím, že se mu už taky nechtělo dál poslouchat bláboly a proto jak se říká, zahájil protestní spánek. Třeba se mu zdálo o tom, že je na Divokém západě a starý náčelník po projevu parví:
Bledá tvář, jemuž bílí říkají David Rath, vyje jako zbabělý kojot a nehodí se ani k tomu, aby se mu dostálo cti zemřít u mučednického kůlu. Naši bojovníci si nebudou špinit kopí jeho zbabělou krví. Howg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama