Okurková sezóna

9. srpna 2012 v 13:50 | Hank009 |  Články
Produktivita práce o letních prázdninách není nijak valná. Ti z vás, co jsou zaměstnaní určitě ví, o čem je řeč. Šéf si vezme dovolenou a zastupuje ho jeho kolega. Pracujete jak nejlíp umíte, dostává se vám pochval a lichotivých poznámek. Bezva, říkáte si. Nakonec se váš vedoucí vrátí z měsíční dovolené a najednou je to podle něj všechno špatně. A teď příjde to nejhorší. V pondělí je vám vysvětleno, co je špatně na té minulé práci. Když to člověk má v hlavě a myšlenky má pořád nějak srovnané, nejraději by se do toho pustil a měl by to z krku. Takže na tom den děláte, ale druhý den je potřeba něco jiného. Přece jen se nadřízený není schopen po dovolené okamžitě zorientovat a postupně zjišťuje, co je důležitější. Dostanete instrukce a jdete na věc. Práci na opravách necháte na později. A třetí den je vám vysvětleno zase něco jiného a musíte začít rychle pracovat na jiném projektu.
Takže až pomale všechno začnete dávat do kupy, lehce se vám stane, že zapomenete ty myšlenky vašeho vedoucího na tu hromadu rozdělané práce. Když se konečně vrátíte k prvnímu projektu, lámete si hlavu nad svými poznámkami, které ještě před časem dávaly dokonalý smysl a najednou si nedokážete vybavit, co jste tím mysleli. Takže všechno znova, zase si všechno připomínáte a neustále se k něčemu vracíte. Nedej bože kdybyste náhodou jeli na dovolenou a tím došlo k přerušení činnosti z vaší strany. To si buďte stoprocentně jistí, že jakmile se vrátíte, bude zase ve frontě čekat další důležitější projekt a kolotoč se rozjede znovu. Takže to co obvykle děláte tři týdny, nejste schopni během prázdnin dát dohromady. Plácáte se v tom jako opilec v bahně a pořád jen něco předěláváte, vracíte se a vzpomínáte, co jste tím mysleli. Navíc se do toh všeho motají ještě brigádníci a pomale nevíte kudy kam.
Kdo tohle z pracujících řešit nemusí, jsou učitelé, kteří mají hromadnou dovolenou. Jsou na tom sice hůř než mnozí normálně pracující, ale v tomto směru to vyhráli. Nicméně smutné je, že někteří z nich se právě o prázdninách stávají brigádníky a přivydělávají si ke svému mizernému platu nějakou tu korunu. To potom vidíme člověka s vysokoškolským titulem, který místo zaslouženého odpočinku hází lopatou do míchačky a chodí s chlapama po těžké práci na pivo. A není to tak dávno, co jsme byli velmi překvapení z toho, že ten kopáč z Ukrajiny, co vám kope přípojku na plyn, je učitel nebo doktor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kristýna | 12. srpna 2012 v 19:20 | Reagovat

Honzy, velmi povedené a pravdivé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama