Konspirační teorie

26. září 2012 v 16:23 | Hank009 |  Články
Představte si situaci, kdy jako vláda potřebujete, nebo si myslíte, že potřebujete, vstoupit s tou či onou zemí do války. Přednesete tedy návrh vládě, uvedete důvody (ať jsou jakékoliv např. že potřebujete ropu) a ona ho schválí. Lid bude nadšen, svobodní a zamilovaní muži ochotně narukují a půjdou dobrovolně pokládat své životy za dobro všech a hlavně proto, že si někdo nahoře myslí, že je to fajn nápad. Zní to nesmyslně, že? Jasně že je to nesmysl, takhle se to nedělá. Musí se najít důvod, který by v každém občanovi vzbudil nenávist a krvelačnost. Ale jak to udělat? Třeba čekat až náhodou dojde k unesení několika letadal, dvě to napálí do vysokých věží v New Yorku a další to flákne do Pentagonu. Bílý dům zůstane nedotčen jen díky statečnosti posádky na palubě. A nebo jít tomu štěstíčku trošičku naproti...
Každopádně jsou to konspirační teorie a není na mě abych to posuzoval. Jen jsem si všimnul drobné podoby se situací u nás s pančovaným alkoholem. Opět nechci tvrdit, že to je tak či onak, ale posuďte sami.
Někdo na vládě nebo někdo, kdo obchoduje s alkoholem nebo ho vyrábí si začne stěžovat na to, že podíl na černém českém trhu s alkoholem je asi padesát procent. Což se není čemu divit, přichází totiž o zisk. Dlouho se to zametat pod koberec nedá a ke všemu nejsou peníze na řešení. Navíc by to pravděpodobně zavánělo kontaktem s mafií. Ano, pokud je to polovina obchodu celé ČR, je to dost peněz na to, aby se dalo úspěšně uplácet a ruku na srdce, nejsme zrovna zemí, kde by to neprošlo. Později mohou přistoupit na řadu drsnější metody, jako zastrašování a podobně. Takže je jasné, že se do toho nikomu nechce. Navíc celý proces by byl nekonečně pomalý, průchod vládou zdlouhavý a než by došlo k tomu, že zákony vzejdou v platnost, už hned všichni jedoucí v obchodu mají vymyšlené nové metody, jak ho efektivně obejít. A náhle se stane věc, která tu mašinérii mezinárodních rozměrů uvede do chodu s neuvěřitelnou rychlostí. Najednou všechny ovládá strach z toho, že když si vypijí, můžou i umřít. Potom jsou ochotní příjmout i zákony, které by za normálních okolností neprošly a situace, které by nikdo nepředpovídal. Tlačit začne i EU, protože ti z toho taky mají bláto na hřišti a pod vidinou ušlých zisků pod nátlakem dojde ke schválení něčeho, co je nevýhodné, nepřiměřené a zcela přehnané.
Hold když je krize, je nutno si utahovat opasky a když je potřeba rychle začít znovu sypat penízky do státní kasy, může lehko dojít k tomu, že se zavedou věci nepřiměřené, které se v budoucnu budou právě tou zdlouhavou cestou špatně vracet do normálu. Pokud tedy vůbec.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Násilník Násilník | E-mail | Web | 26. září 2012 v 20:15 | Reagovat

perfektní teorie, tomu by člověk i věřil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama