Červenooranžová

15. října 2012 v 13:15 | Hank009 |  Články
A je to tady. Kraje se nám zbarvily do rudooranžova. Volební účast necelých 38 procent. Co na to říct? Snad jen jediné. Volit šli většinou lidé, co chodí vždycky, tedy ti, co volí komunisty. Nepřekvapilo mě, že socani vyhráli, ale tolik hlasů komanči nedostali od revoluce. To mi vadí víc, než kdyby suveréně vyhrála ČSSD. Že se stejně spunktují s rudýma mi je jasné, tím horší to však ve skutečnosti je.
Nevím, jestli už všichni zapomněli, jaká doba tu byla před revolucí, ale výsledky mluví jasně. Lidem je to asi jedno. Chápu, že jsou všichni znechucení současnou politickou scénou, ale dopustit něco takového jsme rozhodně neměli. Úplně zuřím, když vidím ty vysmáté obličeje oranžových politiků, kteří teď mají plnou hubu keců o tom, že lidé dali jasně najevo, že nedávají důvěru současné vládě. Skutečnost je spíš taková, že lidé nemají zájem se podílet svým hlasováním na politice vůbec. Šlo ČSSD někdy vůbec o něco jiného než kritizovat opozici a na tom stavět svou politiku? To jim lidé dávali hlasy jenom kvůli tomu, že jsou nespokojení? Co nějaký program? Co vlastně chtějí lidem nabídnout? To že budou jiní? Ale jděte. Všichni dobře vímě, že ať byla u moci jakákoliv vláda, vždycky bylo na co nadávat. Dle mého názoru se vždy volila cesta nejmenšího zla a dovolím si tvrdit, že je to čímdál těžší si vybrat. Rozhodně si nemyslím, že výsledky krajských voleb dopadly zvolením menšího zla. Pro mě jsou největším zlem komunisti a ti se tentokrát pěkně vyšvihli. Jsem přesvědčen, že kdyby byla účast ještě měnší, tak by měli o dost vyšší procenta. Podle mě tu taková strana nemá co dělat a i když vím, že v ostatních stranách je mnoho lidí, co jen převlékli kabáty, tak přece jen nedokážu pochopit, proč tu pořád jsou a proč dostávájí tolik hlasů.
Jak se říká v jednom filmu: zlatí komunisti, ti po člověku nikdá nic nechtěli. Možná, že tohle je lidem blízké. Stačilo být ve straně a měli jste klid. Ale co to znamenalo pro ostatní? Na to už všichni zapomněli? Smutné výsledky voleb a myslím, že jsme tímto výrazně nakročili špatným směrem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 23. října 2012 v 12:41 | Reagovat

Výstižný článek - myslím si totéž.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama