Chlápek který to nezabalil

11. října 2012 v 20:36 | Hank009 |  Články
Abych tady pořád neplácal jen samé zlo a neopíral se do toho, co se mi nelíbí, rozhodl jsem se napsat o něčem pozitivním. Nebyl jsem to tedy přímo já, ale pan Heřman Volf. Že vám to jméno nic neříká? Mě také nic neříkalo než jsem se dozvěděl o tomto vozíčkáři víc. Chlápek, který ochrne po úrazu na lyžích a nevzdá to, je u mě borec. Mnoho lidí takovouto ránu nezvládne a jen naříká a vymlouvá se na život, na smůlu a bůhví na co ještě. Jenže pan Volf si řekl, že to jde i jinak.
V půlce června osedlal své speciální kolo na ruční pohon a vydal se na cestu z Prahy do Osla, kterou napomohl handicapovaným dětem. Za každou z osmnácti etap dostalo jedno takové dítě dárek, který samo nakreslilo nebo popsalo. Takže třeba počítač ovládaný hlasem, elektrokolo, hrnčířský kruh nebo třeba bazén na rehabilitaci. Všechny tyto dárky zaplatili sponzoři a sám pan Volf je rád, že se peníze sehnaly pro všechny.
Pokud si však myslíte, že to byla jen cesta z Prahy do Osla, tak to se mýlíte. Tento chlápek, co našel skvělou motivaci, už podobných cest absolvoval několik. A navíc tím vůbec nekončí. I nadále chce pokračovat v akcích podobného typu a já osobně mu velmi fandím. Nejen proto, že udělá radost ostatním, ale také kvůli tomu, že to po úrazu nezabalil a nezahořknul. Právě naopak. Našel si svůj cíl v pomáhání druhým a motivaci do života, který už nebude jako dřív. Pro mě je to borec a přeji mu do dalších podobných akcí štěstí na sponzory, úsměvy na tvářích dětí a radost, jakou mu to přinese. Mě zase udělá radost tím, že se najdou mezi námi lidé s pevnou vůlí, co jsou schopni dělat něco pro druhé, než jen hrát každý sám za sebe a mít radost z toho, že někoho oškube.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama