Nažhav nerez, Jurgen!

17. října 2012 v 21:55 | Hank009 |  Články
Jestli jsem se odíral o "chytráky", kteří v česku lijí metanol do alkoholu a myslí si, že se na to nepřijde a myslel si přitom, že snad nic blbějšího nemůže nikoho napadnout, tak jsem se zase jednou šeredně mýlil. Tentokrát nejde o nic smrtelného, tedy až na nějaké výjimky, ale spíše směšného. V Maďarsku se totiž našli koumáci, co do Švédska dováží maso a napadlo je jak jednoduše vydělat. Tito jistě velmi vzdělaní lidé, a teď nechci říkat, že nějaký titul je patent na rozum, zjistili, že hovězí maso se prodává za vyšší cenu než vepřové. Na tom by ani nebylo nic převratného, kdyby nenapadlo tyto myslitele jak si bez práce naplnit vlastní kapsy.
Zkrátka obarvili vepřové na červeno a prodávali je jako hovězí. Určitě si bláhově mysleli, že na to nikdo nepřijde a že třeba na tom založí byznys. No a korunu tomu dali sami švédové, kteří na to nepřišli tak, že by se třeba někomu nezdálo, že kravička chutná tak trošku jako sviňka nebo že sáčky po vybalení hovězí svíčkové zůstávají červené, ale laboratorními testy.
Mohl bych teď trošičku situaci zlehčit, i když si myslím, že je zlehčená natolik, že div sama neodlétne a mohl bych popsat, jak si představuji takové "laboratorní testy".
"Šéfe, už mám po celodenních testech hlad. Nedáme si něco na zub tady v laboratoři? Viděl jsem dole v supermarketu hovězí, tak že bych vypláchl tady ten nerezovej testovací plech a nad kahanem si uděláme prima steaky?"
"Dobrej nápad. Hned se do toho dej, Jurgen!"
"Šéfe, ta svíčková chutná jak vepřová, to je nějaký divný, ne?"
"No to teda je. No jo Jurgen, vždyť to je vepřový, jen nějaký červenější... Musíme to oznámit!"
Celý hovor samozřejmě probíhal ve švédštině, ale protože většina z vás nevládne jazykem tří korunek, dovolil jsem si ho pro vás přeložit. Doufám, že se nic v překladu neztratilo a těm, co by chtěli rozhovor v mateřském jazyce, ho velice rád pošlu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama