Odlehčená forma sdělení

6. října 2012 v 16:06 | Hank009 |  Články
Někteří z vás si už všimli nové rubriky s názvem Postřehy odjinud. Chtěl bych v ní psát o různých zvláštních příhodách v povídkovém stylu, což by mohlo řadu z vás zajímat. Abych si ověřil své tvrzení, vytvořil jsem dokonce anketu. Ve které jsem jako první hlasoval pro Ano, takže pokud s tím chcete pohnout jiným směrem, tak směle do toho. Dříve jsem nechtěl míchat blog s ostatní tvorbou, ale nakonec jsem si řekl, že by to tyto jednostraně zaměřené stránky obohatilo a těm z vás, co sem každý den chodí a nevidí žádný nový příspěvek jsem chtěl udělat radost, protože jich teď bude víc. Doufám, že budou stát za to a budou se líbit. Což nemohu zaručit, ale jedno je jisté. Dál sem budu vkládat své myšlenkové pochody a přidám navíc pár příběhů, ať skutečných, smyšlených nebo něco mezi tím. Sakra, zní to moc formálně až sdělovačně a vy se musíte nudit k smrti, když tohle čtete. Tak se pokusím o nějaké zlehčení této formy sdělení.
Jak všichni dobře víme, člověk je od přírody líné stvoření a bohužel nebo bohudík se to dotklo i mě. S tím bohem jsem neměl začínat, od toho jsou jiné stránky. Ale k tomuto tématu se ještě vrátím. Nemohu veřejně slíbit nikomu, že napíšu osm článků za měsíc. Může se klidně stát, že nenapíšu ani jeden za dva měsíce. Záleží na tom, co se bude ve světě dít a jak budu mít čas. Nebo spíš jak se mi bude chtít. Někdy napíšu za jeden den tolik materiálu, co za celý měsíc. Moment, chtěl jsem odlehčit formu a mezitím se zbavuji zodpovědnosti aktualizace blogu. Raděj se tedy vrátím k tomu bohu. Nedávno se mi nepodařilo zveřejnit několik mých básní s odůvodněním, že stránky tohoto typu nejsou určeny pro tento žánr. I přes to, že se přímo na stránkách tvrdí, že pokud svoji kategorii nenajdete, můžete si vytvořit jinou. Haha. Chápu, že básně byly trošičku peprnější, ale měly hloubku. Důvod byl ten, že na tento portál většinově píší věřící lidé své slátaniny o víře a moje tvorba by je mohla pohoršit. Věřte že těmi slátaninami jsem to ani trošku nepřehnal. Zabrousil jsem na ty články a pročetl několik autorů a mnoho povídek či básní, ale nenašel jsem nic, co by stálo alespoň trošičku za to. Nicméně básně jsem dal k ledu a chtěl jsem si vylít zlost na blogu. Pak mě ale napadlo, že by to nemusel být až tak dobrý nápad, protože by se to mohlo dotknout některých věřících a to bych nechtěl. Ať si mají tu svou víru, ale ať kvůli ní nediskriminují ostatní, kteří mají víru v něco jiného, jak bych to jen řekl... hmatatelnějšího. No, nakonec jsem stejně došel k východisku, že oni za to stejně nemohou, mají jen prostor pro svoji realizaci a já jim ho nehodlám narušovat. A jak to ve mě hloubalo, přemísťovalo se, zapomínalo a znovu vyvzpomínalo, tak jsem si řekl, že si vytvořím novou rubriku. Ne kvůli básním, ale z toho důvodu, že mi odpadne problém s hledáním prostoru pro psaní Postřehů odjinud.
Odlehčení se kapku protáhlo, možná to ani nebylo odlehčení, ale určitě je to lepší než to prosté sdělení v prvním odstavci. Tímto bych chtěl také konstatovat, že třemi příspěvky za tento měsíc jsem si udělal náskok a můžu zevlit alespoň týden a potom třeba napíšu něco, co bude fakt stát za to. A nebo ne, ale to už mám zdůvodněné, takže zase někdy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama