Sedm kulí pro Václava Klause

5. října 2012 v 16:01 | Hank009 |  Články
Pavel Vondrouš známý jako Střelec z Chrastavy může být odsouzen až na šest let za útok na veřejnou osobu. Nevím, zda se dá jako útok na veřejnou osobu považovat vystřelení sedmi kuliček z plastové pistole. Za prvé je zvláštní, že novináři řeší počet kuliček. Je to snad nějakým způsobem důležité? Za druhé mě překvapuje, že bleskově udělají simulaci, jak pociťoval Václav Klaus tyto střely. Komu to cpou?
Mě by spíš teda zajímalo, co tím doopravdy chtěl tento záhadný střelec říct. Prohlásil, že tím chtěl upozornit na současnou politickou a společenskou situaci. Zde se musím trochu zasmát, neboť taky rád upozorňuji na tyto věci na svém blogu a nikdy mě nenapdlo, že se to dá takhle zkonit. Snažím se rozebírat fakta, podávat je se špetkou humoru, naštvanosti nebo nenávisti. Což závisí na tom, jakou mám zrovna náladu, víme?
No, ale k věci. Kdyby teda alespoň prohlásil, že chtěl upozornit na sebe a později této pozornosti chtěl využít k tomu, aby vyjádřil svůj názor na politiku a společnost, tak bych to ještě byl nějak ochoten přejít. Připadá mi, že jediné na co vlastně svým činem upozornil byl fakt, že ochranka naší hlavy státu jsou salámisti, kteří se ani neobtěžovali zareagovat. Nebo to nestihli nebo nepovažovali tento incident za hrozbu nebo opravdu nevím. Každopádně tolik nebo jsem dlouho v jedné větě nenapsal. Jestli vůbec. Jediné štěstí bylo, že zbraň nebyla skutečná a že náš národem milovaný Václav žije. To bych potom chtěl vidět ty překvapené obličeje pistolníků (tak říkal svojí ochrance Václav Havel) vyděšených z toho, že se vůbec něco takového stalo.
A chtěl bych se pana Vondrouše zeptat, proč upozorňuje na něco, o čem stejně všichni víme, že směřuje do údolí hnědého válečku? A když už tedy upozorňuje, tak bych rád věděl, co mu konkrétně vadí, protože si nemyslím, že kvůli tomu, že chce upozornit na cokoliv, je rozumné střílet po nejvyšším politikovi naší země pistolí, byť pouze plastovou. Pokud tedy jeho záměrem nebylo upozornění na fakt, že když bude někdo střílet na Prezidenta ze srandy airsoftovou zbraní, moc srandovní to nebude a v konečném důsledku si to magor, kterého něco takového napadne odskáče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katrin Katrin | Web | 7. října 2012 v 12:55 | Reagovat

Souhlasím.... Kdyby měl opravdu zájem na něco konkrétního upozornit, tak s tou dávkou pozornosti, kterou na sebe utrhl, by se mu to podařilo. Ale hle, on se útok nečekaně povedl, tak nahonem si nedokázal nic lepšího vymyslet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama