Zvolte si svou budoucnost

12. října 2012 v 9:09 | Hank009 |  Články
Nebudu zapírat a přiznám se bez mučení. Nejsem příznivec ČSSD a protože máme volby na krku, chtěl jsem napsat pár názorů na současnou politickou scénu. Nejprve bych se měl věnovat tomu, co máme. Tedy vládu Petra Nečase. Co k tomu říct? Ne že by se mi všechny jeho kroky zamlouvaly, ale jasné mi je, že jsme nuceni si utahovat opasky. Jak moc a na jakých místech je otázka jiná. Myslím si, že současná vláda dělá tak drastická opatření s takovou rychlostí, že si mnohdy nestačí ani uvědomit, jaké to ve výsledku bude mít následky. Všeho moc škodí a tlačit na pilu víc, než je nutné se nevyplácí. Což nahrává konkurenci, která jako obvykle místo návrhu na změnu dokáže jen kritizovat opozici. Dokonce si na tom postavila i volební kampaň. Řekněte ne Nečasově vládě. Stará taktika ve které se hojně vyžíval Paroubek.
Chápu, že nepopulární kroky je těžké snášet. Ale na druhou stranu musím říct, že navyšovat státní dluh do nekonečna taky nejde. Je to sice velmi populární, lidé dostanou peníze a to jim zavře huby. To že tímto míříme do situace Řecka se projeví až později a to třeba zase bude u vlády opozice a naskytnou se široké možnosti pro kritiku. Stačí se jen podívat na to, jak za osmileté vlády ČSSD se zvednul státní dluh.
Další věcí je to, že se jako občané a domácnosti stále více zadlužujeme a žijeme na dluh. Nejhorší pak je, že se spousta lidí dostává do splátkové spirály, kdy lepí jednu půjčku druhou, což je jen krůček k exekuci a osobnímu bankrotu. Pokud má být ve vládě strana, která se chová stejně s naším státem, tak nevím, jestli jejich voliči mají alespoň nějaký rozum. Chápu, že je jednosušší brát peníze od státu a až to praskne a půjde vše do hnědé dírky, svalit vinu na politiky.
Vím že neexistuje ideální strana, ale musíme volit nejmenší zlo a nebýt jen lenošní a žít si pohodlně, když na to nemáme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 12. října 2012 v 22:28 | Reagovat

Naprosto souhlasím! Od rána přemýšlím, jak napsat nějaký komentář k dnešním volbám.. Doufám, že čím víc budu blogovat, tím víc se moje články budou podobat tvým:) J.

2 hank009 hank009 | 13. října 2012 v 13:32 | Reagovat

[1]: Chceš kopírovat jo? :) To se mi dobře čte...

3 patrik-vlk patrik-vlk | E-mail | Web | 23. října 2012 v 18:28 | Reagovat

Dobrý článek - v podstatě souhlasím, jenže…

Ta dluhová spirála nefunguje jen u obyčejných lidí - a co si budeme povídat: někde to odkoukali! A taky: někdo je k tomuto i vydatně naváděl (ty reklamy od různých bank na "opravdu, ale opravdu" bezva půjčky, pak i ty reklamy různých, "jistěže" "férových" společností, které tyto dluhy odkoupí a z největších průšvihů vás "vytáhnou").

Vláda si dělá dluhy jak se jí zlíbí, PLATIT JE ANI NEHODLÁ, tyto peníze však navíc jdou i na "pochybné" účely i "pochybné" adresy…

A my jako osli platíme daně, platíme za evidentně "předražené" potraviny a jiné věci, bez kterých se již dnes ani neobejdeme (a ty daně nejsou k tomuto ani původci) - tak kdo si to z nás vlastně dělá "debily", "otroky" a jiné…?

K čemu nám je tato SMĚŠNÁ vláda, bandy přisprostlých ZLODĚJŮ  a VLASTIZRÁCŮ!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama