Dvojí pohled na mobil

8. listopadu 2012 v 17:06 | Hank009 |  Články

Na co používá chlap mobil? Otázka, která byla předmětem výzkumu vědců z USA a Velké Británie. Výsledek? Na důležité věci a stručná sdělení. Nebo na aplikace, které mu usnadňují život. Je to pro něj pouze nástroj.
Ženy to podle mě mají jiné. Telefon pro mnohé z nich znamená propojení se světem, komunikaci s přáteli a rodinou. Vyplývá to z toho, jací muži a ženy jsou. Horší však je, když nastane situace, že se dá dohromady muž se ženou a začnou spolu vztah. Ze začátku si píší smsky a dlouze si volají třeba na dobrou noc. A obě strany to berou normálně. Zatím. Časem totiž muž začne komunikaci telefonem omezovat na nezbytně nutné případy. Kup rohlíky, kdy příjdeš domů a podobné praktické informace. Což se ženám začne zdát podezřelé. Jak to, že mi najednou sám od sebe nezavolá, jak to, že mi už dlouho nenapsal "miluji tě" nebo proč mi na sms plné citu odpovídá stručně až vyhýbavě? Odpověď je jednoduchá. Nemá to zapotřebí. Proč pořád psát o tom samém a hlavně nezapomenout na konec každé sms připsat ono kýžené "miluji tě", které je pro ženy tak důležité? Pro chlapa není. Je to nuda. Časem to začne brát jako samozřejmost a pokud jednou zapomene, má jako muž zaděláno na problém. Přítelkyně mu začne vyčítat, že jí nemiluje, že si s ní nechce psát a že by ho taky neubylo, kdyby občas ty dvě slovíčka do sms dopsal.
S voláním je podobné. Pokud muž usoudí, že je problém na delší dobu, tak raději místo deseti vyměněných sms zavolá a věc vyřídí rychleji. Jenže ženě potom chybí ta debata. Rozebrání problému do hloubky a z různých úhlů pohledu. Potom se může jednoduše stát, že po skončeném hovoru se chlapovi rozezvoní telefon a žena začne řěšit celý problém znovu a jinak. A kolikrát ne jen jednou, ale i třikrát za sebou. Což muže dokáže pekelně vytočit. Navíc se většinou stejně vrátí k prvotnímu návrhu. Pro muže zdárně vyřešený problém a uzavřená kapitola znamená pro ženu prostor k diskusi a možnost vyjádřit se k danému tématu.
Nejhorší pro muže jsou hovory typu "chtěla jsem si jenom pokecat" nebo ještě horší "chtěla jsem si jenom postěžovat". Takovéto rozhovory, kdy žena nechce po chlapovi řešení problému, jsou pro něj nepochopitelné a bere je jako ztrátu času. Nechápe totiž, co je na tomto tématu tak důležité, když nejde ani o radu nebo vysvětlení. Navíc všechno tohle si můžou oba vyříkat doma a nemusí utrácet peníze za volání. Přítelkyně totiž chce jen slyšet, že jí rozumíte a hlavně že s ní v tom souhlasíte. Jakékoliv připomínky či nabídky logického řešení jsou striktně zakázány a muž se většinou se zlou potáže, pokud něco takového navrhne. Když se vás pak někdo zeptá kdo to byl a co chtěl, můžete jen smutně odpovědět, že vaše přítelkyně a že vlastně nic nechtěla. A proč tedy volala? Toť otázka za milion.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 i.ace.k i.ace.k | 16. listopadu 2012 v 23:50 | Reagovat

teď se budu nad každou sms zamýšlet, jestli ji poslat nebo ne... :-( a člověk, kterému chci psát přijde o spoustu mých zajímavých myšlenek!!!
ale zase ušetřím! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama