Když nemůžu já, tak nikdo

23. listopadu 2012 v 15:02 | Hank009 |  Články
A je to tady! Neděste se tím vykřičníkem, nic tak hrozného se zatím nestalo. To jen vnitro oznámilo kandidáty, kteří nenasbírali potřebný počet podpisů, který je nutný pro přímou volbu prezidenta. Jsou jimi Vladimír Dlouhý, Tomio Okamura a Jana Bobošíková. Ve čtvrtek večer se v tisku tato nepotvrzená informace už objevila, což značí jediné. Že se u nás všechno vykecá. Ale to přece není žádná nová věc.
Tito vyřazení mají možnost obrátit se na soud. Co to může v důsledku znamenat? Tak třeba to, že volba prezidenta neproběhne v daném termínu nebo dojde ke změně zákona. A nebo přímá volba nebude vůbec. O všechno tohle se bude snažit advokátka Klára Samková. V rozhovoru pro iDNES.cz řekla, že od začátku věděla, že je celý projekt vadný. No super, takže celou dobu hrála mrtvého brouka a najednou chce všechno "uvést do pořádku" tím, že se na ten soud doopravdy obrátí? Připadá mi to celé jako případ zhrzené ženy. Když nemůžu kandidovat já, tak nikdo. Podpisy sbírala, těžko říct jak by se zachovala, kdyby jich měla dostatek. Uznáno jí bylo pouhých 128 podpisů. Jenže teď, kdyby jí soud dal za pravdu, muselo by dojít pravděpodobně k zrušení přímé volby prezidenta. Co bude následovat potom si zatím ani neumím představit.
Z rozhovoru Samkové jsem cítil obrovskou naštvanost. V odpovědích je nádech zlosti a závisti a myslím si, že byla pěkně nepříjemná, když jí redaktor pokládal otázky. Měla by uznat prohru, podpisy nenasbírala a tím to taky mělo skončit. Šla do toho přece se stejnými podmínkami jako ostatní kandidáti. Teď když neuspěla, to chce jen pokazit ostatním. Smutné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 24. listopadu 2012 v 13:49 | Reagovat

Včera jsem viděla interview na ČT24, kde se rozebíralo, že Samková se přihlásila jen z recese a aby poukázala na nesmyslnost a napadatelnost přímé prezidentské volby. V rozhovoru pak řekla, že s přímou volbou hlavy státu jako takové souhlasí, ale rozhodně ne v takovém stylu, jak byla přijatá u nás:) Zvláštní lidi:)

2 Katrin Katrin | Web | 26. listopadu 2012 v 20:56 | Reagovat

To bysme nemohli být v Česku, aby tady někdo něco někomu nezáviděl :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama