Všichni jsou mrtví, Dejve

21. listopadu 2012 v 20:52 | Hank009 |  Články
Není důvod proč se trápit, není proč si zoufat. Jestli řešíte nějaký složitý životní problém, klidně ho hoďte za hlavu. Už vás nemusí trápit. Pokud nastupujete do vězení, snažte se prodloužit nástup až do nového roku. Stane se totiž něco zásadního. Nastane konec světa. Huuuuuuu. Běhá vám mráz po zádech nebo jste se od srdce zasmáli? Pokud patříte do té druhé skupiny, tak vítejte v klubu.
Ani nevím, kdy přesně má tato apokalypsa začít. Nezajímá mě to. Jednoduše tyto domněnky vytěsňuji, protože v to nevěřím. Kdybych jen na chvilku uvěřil, musel bych propadnout hlubokým depresím. Je to něco v tom stylu, když vám doktor řekne, že vám zbývá měsíc života. Ze začátku nevěříte, potom nastane fáze, kdy si to přiznáte, následují deprese a pocit, že nic už nemá cenu a nakonec se s tím smíříte, nebo si to alespoň budete namlouvat.
Konec světa. Tady se musím pousmát, protože těch stoprocentních konců už bylo v minulosti několik. Jediné co je stoprocentní je pouze to číslo jako takové. Nikdy totiž není nic úplně jisté. To že se něco této hranici blíží a že daná událost opravdu stane, je však v mnoha případech tak málo pravděpodobná, že větší je už i to, že ve sportce vyhrají hlavní výhru čtyři vítězové v jeden den a následující losování další čtyři. To je prakticky nemožné. Ale z hlediska pravděpodobnosti se to vyloučit nedá.
Máme tedy teoretickou možnost, že naše životy skončí hromadně ani ne za měsíc. Dobrou zprávou je, že si nemusíte lámat hlavu s vánočními dárky. Vědci totiž vychází z mayského kalendáře, podle kterého určili datum. Alespoň se dozvíte, jakou váhu mají některé vědecké výzkumy a odhady, až budete v prosinci čekat konec a ono se zase vůbec nic nestane. Jiný vědecký výzkum, který se také zabývá tímto kalendářem, určil také datum konce světa. Nebo chcete-li cyklu. Opíral se ale o astronomické výpočty, tedy by měl být přesnější. No a teď se všichni divte, tohle datum je až za nějakých sto let.
Každopádně někteří lidé tomu opravdu slepě věří. Svědčí o tom například boom výrobců různých krytů a zaručených ochran před koncem světa. Jasně, když má člověk strach, tak je ochoten udělat cokoliv, aby se ho zbavil. Zbaví se klidně i všech peněz, jen aby měl pocit, že je budoucnost v suchu a jemu se nemůže nic stát. Jsem jen zvědavý, jak budou všichni tito ustrašenci nasraní, až zjistí, že veškeré úspory vsadili na jednoho koně. Konkrétně koně bez dechu a prohráli to na plné čáře. To zas budou titulky v novinách, jakmile se rozjedou žaloby a soudní machinace s těmito napálenými ztroskotanci.
Ať už bude konec nebo nebude, tak je to ve výsledku úplně jedno. Pokud všichni umřeme, tak budeme mrtví a nic s tím nenaděláme. Nakrklí by mohli být akorát ti, co dali všechno rodinné stříbro na betonový bunkr a stejně nepřežili. Je to asi to samé, že si podáte tiket sportky a okamžitě se budete chovat jako výherci. Jakože vám po středečním slosování přijdou miliony automaticky na účet. Prostě s tím budete stoprocentně počítat. Připadá vám směšné se takto chovat? Tak s tím koncem světa je to úplně stejné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 21. listopadu 2012 v 22:36 | Reagovat

Asi jeden z nejnegativnějších článků, co jsem od tebe četla:) Taková "nasranost" spojená už s apatií.. Vím, že se chlapi o esoteriku vůbec nezajímají a vysmívají se jí, ale neslyšel jsi náhodou, jak se k tomuto datu a údajnému konci světa staví právě ti "duchovnější" lidé?

2 Hank009 Hank009 | 22. listopadu 2012 v 9:23 | Reagovat

[1]: Duchovnější lidé ať se k tomu staví, jak chtějí. Děje se tolik nesmyslných věcí a válek, které lidstvo ve jménu boha, Alláha a kdoví čeho ještě vede a v minulosti vedlo. Konec světa je nesmysl a pokud se mýlím a opravdu nastane, tak potom není důvod si s tím lámat hlavu.

3 Janka Janka | Web | 22. listopadu 2012 v 19:52 | Reagovat

Seeking a Friend for the End of the World
- je zajímavý film o konci světla (ne o "tomto", ale kvůli asteroidu), každopádně je vtipný, jak se lidi k sobě začnou chovat, když si myslí, že jim zbývá měsíc života:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama