Drsňák jménem James Bond

6. prosince 2012 v 13:45 | Hank009 |  Články
Nová bondovka rozdělila fanoušky tohoto žánru na dva tábory. Jedni považují Skyfall za nejlepší, druzí za nejhorší film s Jamesem Bondem, který byl kdy natočen. Já osobně jsem velkým fanouškem komiksových hrdinů typu SinCity a možná i proto patřím do táboru číslo jedna. Jasně, Bond je klasa, profík, který zvládne všechno s nečekanou bravurou a tak ho mají lidé zapsaného. Ano, chodí se na bondovky snít, ale to snad není jediný důvod, proč milovat tyto filmy.
Popravdě musím přiznat, že mě bijáky s Jamesem Bondem nijak neoslovovaly. Pořád jsem nemohl přijít na to, co v tom všichni vidí. Dost mě překvapilo, když se vyhlašovala filmová hláška za celou historii filmu, tak to vyhrálo ono známé "Bond, James Bond". Cože? To snad nemyslí vážně? Nevšiml jsem si, že by to někdo někdy použil. Znám spoustu hlášek z různých filmů a musím říct, že jsou daleko lepší, než tato už dle mého názoru dost otřepaná fráze.
Nikdy jsem si nijak v bondovkách nenašel větší zalíbení. Scénář pořád stejný, profil hlavního hrdiny taktéž, dokonce ani Craig mě nepřiměl k tomu, abych se na tyto filmy začal dívat s větším zalíbením. Všechno se ale změnilo v ten okamžik, kdy mě jedna výborná kamarádka vytáhla do kina na Skyfall. To už jsem se s postavou hlavního hrdiny dokázal ztotožnit. Chlápek, který čpí potem, není hladce oholen a pije jakýsi nizozemský patok mi přišel jako člověk, ve kterém bych určité zalíbení našel. Není to takový ten klasický cukrouš, co má vždy perfektně padnoucí oblek, svěží parfém a dovede svést každou ženu. Ne že by to nový Bond neuměl, ale líbí se mi ta jeho lidskost. To že Bond není pouhým vysněným idolem, polobohem a ten, který vždy zachrání svět. Je to člověk. Normální člověk. Pije, kouří, zkrátka v něm vidím kousek sebe. To že je to pouhý zabiják a ne svůdník mi taky nevadí. Když někde začínáte, těžko budete hned ve všem nejlepší a nebudete taky hned dělat fajnovou práci.
Po právu mohu říct, že tohle je nejlepší bondovka, co kdy byla natočena. Samozřejmě to není jen samotným Bondem a jeho novým charisma. Ve filmu je spousta výborných scén i postav a celý příběh parádně zavání pořádným průserem. I hlavní záporňák se povedl. Někdo zvrácený tak zvláštním a přitom logickým způsobem mi dává smysl. Všechno mi do sebe zapadá přesně tak jak má a funguje jako dobře namazaný stroj. Beru Skyfall jako brutální a těžký začátek šarmantního šviháka jménem James Bond. Což se mi nekonečně líbí a nikdo mi to nedokáže vymluvit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 6. prosince 2012 v 17:32 | Reagovat

Taky se mi Skyfall líbí:) Nikdy jsem na Bonda nekoukala, ale pak jsem jednou viděla Casino Royale z Karlových Varů, který se mi fakt líbil. Na Skyfall mě nejvíc uchvátily titulky a hlavní píseň od Adele - asi je to tím, že jsem jí do té doby neslyšela. Jak jsi řekl, spousta lidí říká, že je to skvěle natočená detektivka ale s klasickou bondovkou to nemá nic společného. Ale tím lépe pro mě:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama