Tvůrčí psaní

16. prosince 2012 v 21:32 | Hank009 |  Články
V pátek jsem se bavil s jedním z mých kamarádů, který je pravidelným čtenářem tohoto blogu. Jmenuje se Michal a přátelé mu říkají Míša. Vlastně mu tak říká jeho přítelkyně Lucka a kvůli tomu mu tak říkají i ostatní. Nevím, jestli se mu to líbí, mě to připadá trošku přihřátě. Každopádně tento můj kamarád po mě chtěl, abych psal víc článků, prý nemá v práci co číst. Tak jsem si řekl, že bych mohl napsat něco přímo pro něj. Jak jsem přemýšlel, tak mě napadal různá témata. Přemýšlel jsem jaký je, co ho zajímá a podobně. No nemohl jsem na nic přijít. Teda kromě různých sprostých a perverzních témat, ale ty až někdy jindy. Ti chytří z vás teď už tuší, že jsem asi nakonec něco vymyslel, protože jinak bych to nepsal. Dokonce jsem začal přemýšlet i tom, že napíšu článek ve kterém bude popsané to, jak jsem vymýšlel toto téma. Jenže potom jsem si uvědomil, že by to bylo moc prázdné, nudné a pro všechny, kromě našeho kamaráda Michala, by to bylo nepochopitelné.
Řekl jsem si taky, že ze začátku popíšu ten důvod, což už jsem udělal, napíšu pár keců, aby to nebylo moc krátké, což se mi snad taky podařilo a že hlavně nebudu odbočovat. Což dělám právě teď, takže to bychom měli.
A teď k tomu tématu. Nakonec jsem se rozhodl, že to bude nějaké zamyšlení o tom, jak lidé tráví čas v práci, když zrovna nastane období, nebo té práce nemají tolik a jak se říká zrovna nemají do čeho píchnout. Nebylo moc času na to, protože mě to napadlo zrovna před chvílí, takže to zkusím vymyslet za pochodu a udělám si takový malý článek tvůrčího psaní nebo jak se tomu říká. Budu zkrátka psát zrovna co mě napadne a uvidíme, jestli to bude mít hlavu a patu a doufám, že to bude nějakým zvráceným způsobem fungovat. A nebo taky ne. Můžu si to kdykoliv rozmyslet, protože zatím vařím z vody.
Když píšu o té vodě, tak jsem si uvědomil, že jsem si chtěl jít uvařit čaj, ale nepůjdu, protože bych při tom vaření mohl přemýšlet o tom, co napíšu a to by nebylo vzhledem k stylu tohoto psaní fér. Takže to co nejrychleji dokončím a odejdu do kuchyně. Sakra. Zase jsem odbočil. Dobrá, tak tedy práce bez práce. Vlastně bych mohl udělat z tohoto pokusu úplně něco jiného a pozvednout to na vyšší úroveň. To je ono! Udělám z tohoto článku takovou malou anketu, kde prostřednictvím komentářů k tomuto článku každý napíše, jaké má zkušenosti s nic neděláním v práci, jestli se mu to stalo, jak se s tím vypořádal a jestli to je to pro něj vítaná věc nebo to spíš nemá rád. Ti, co chodí do školy, tak piště o ní nebo o nějaké prázdninové brigádě. Třeba.
To by bylo asi tak k té formální stránce. Chápu však, když je denní návštěva dvacet lidí, z čehož jsem minimálně dvakrát ještě já, tak nemůžu čekat nějakou bouřlivou diskusi. Zvlášť když komentářů k mým článkům je dost málo. Ne že bych o ně nějak stál, ale potěší, když někdo napíše, že s mým názorem na danou věc třeba souhlasí nebo nesouhlasí a nebo že se mu článek třeba líbil. Tak trošku to vypovídá o tom, jestli ty lidi, co to čtou aspoň zajímá. Myslím tím hlavně Janku, která má taky zajímavý blog a pravidelně moje články komentuje. Je to takový můj místní "držák" a jsem jí za to vděčný. Sám totiž nejsem nijak zvlášť horlivým diskutérem ani mých vlastních článků a myslím, že tohle může být cesta, jak to změnit. Minimálně jen třeba u tohoto článku. Takže doufám, že nebudete s komentáři otálet a já slibuji, že pokud se tu nějaké objeví, tak se budu snažit komentovat a sdílet svůj názor na toto téma v potencionální diskusi.
Myslím, že jsem toho napsal dost, takže to ukončíme tím, že vám oznámím, že jsi právě teď jdu vařit ten čaj. S medem. A taky si tam dám trošičku slivovice, aby se mi dobře usínalo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sudánec Sudánec | 17. prosince 2012 v 9:55 | Reagovat

Míša oceňuje tvoje tvůrčí psaní mistře. Moc se mu nelíbí že mu tak osatatní kamarádi od Lucky říkají, ale má to takzvaně v p..i. Když nemá v práci co ďelat (což se stává běžně-dělá totiž správce IT) tak si pustí nějaký DnB a čte si na webu o hardwaru, autech a o různých vědeckých a technických zajímavostech. Když ho i toto omrzí, vše funguje a nikdo po něm nic nepotřebuje, tak si pustí třeba seriál. Momentálně se znovu začal dívat na Červeného trpaslíka v originálním znění bez titulků, jednak už to zná takřka nazpaměť, za druhé anglicky celkem slušně rozumí a hlavně Lister se svým přízvukem "Scouse" ho baví. Přeji hezký den a každému tolik práce kolik si přeje :-D

2 Hank009 Hank009 | 17. prosince 2012 v 10:04 | Reagovat

[1]: Já zrovna dneska mám práce docela dost, takže jen stručně. Mistře Sudánče, hlavně že máš tu pracovní dobu zaplacenou, no ne?

3 Lucie Lucie | E-mail | 17. prosince 2012 v 10:12 | Reagovat

Očividně taky nemám co dělat v práci, když reaguji na tento článek:-). Myslíte si, že když byste svého přítele oslovovali broučku či myšičko (či jiným trapným oslovením), že ho tak budou oslovovat navážno i vaši kamarádi, asi těžko, co? Míša mu říkají proto, že se nikdy nevyjádřil k tomu, když jsem ho tak představovala...Já třeba nemám ráda, když se mi říká Lucko, spostu lidí si to již pamatuje, ale jsou takoví,kteří ne, ty k tomu budu muset ještě dokopat, že pane spisovateli? Tím chci říct, že to jak Vás ostatní oslovují, můžete ovlivnit sami, jako všecho ostatní....

4 Hank009 Hank009 | 17. prosince 2012 v 10:24 | Reagovat

[3]:No tak to budeme muset napravit, Lucko. Vlastně Lucko ti nemám říkat. S Míšou máš pravdu, nikdo nic nenamítal, stejně tak jako s tou Luckou. Nebo jsem to zapomněl. Jak si přeješ být oslovovaná?

5 Lucie Lucie | 17. prosince 2012 v 10:30 | Reagovat

Luci, by bylo nejlepší, možná je to malichernost, ale co, prostě tak to je, spousta lidí nemá ráda některé tvary svého jmnéna...často se lidí ptám, jak jim mám říkat..no takže tak...

6 Hank009 Hank009 | 17. prosince 2012 v 10:34 | Reagovat

[5]: Nuže dobrá tedy, Luci. Ještě bych k tomu měl jednu poznámku.Až se budeš příště s někým seznamovat, tak neříkej Lucka, možná že pak tě ti lidi nebudou takto oslovovat :)

7 Janka Janka | Web | 17. prosince 2012 v 10:55 | Reagovat

Takže Janka reaguje:
a) na tvůrčí psaní to máš více než dost uhlazené:) Správně by to ke konci mělo vypadat tak, že nepíšeš čárky a tečky, velké písmena a ostatní malichernosti - prostě jen tvoje myšlenky :)
b) když jsem byla menší a chodila jsem na brigády, tak to byl vždycky frmol a neměla jsem moc času se nudit. Teď pracuju spíš z domova - to má ale nevýhodu, že se k tomu těžce nutím, nebo si sjednávám práci prostě na etapy a žádné přesčasy nedělám
c) pokud tvůj kamarád "Míša" má v práci internet, jakože asi ano, tak má spoustu času si projet novinky na idnes nebo lidovkách, prošmejdit facebookové profily, zkouknout zajímavé videa na YouTube - ale asi je mu přednější tvůj blog a tak vyžaduje větší aktivitu :)
d) já se všude představuju jako Janka, ale skoro nikdo mi tak neříká, protože je jim to divný.. v lepším případě.. V to horším mi říkají Hanka.. Většina kamarádů si už ale zvykla, a donutila se k tomu, za což jsem ráda. Teď kamarádka učí svojí roční holčičku mluvit, tak jí zdůrazňuju, až jí učí "Janka" a nic jiného :-D uvidíme s jakým úspěchem..
e) jinak děkuju za milou větu o mě:) po ránu mě potěšila, ale teď budu mít pocit zodpovědnosti! :-D

Hezký den :)

8 Hank009 Hank009 | 17. prosince 2012 v 10:57 | Reagovat

[7]: Tomu říkám komentář :)

9 BarunkaB BarunkaB | 17. prosince 2012 v 10:58 | Reagovat

koukám, že je to nakonec debata o tom, jak se má kdo oslovovat!
já taky nesnáším, když se mi říká BARČO!to je hnusné oslovení jak na psa!(vidím malou holčičku z Tmavěmodrého světa, která volá "Barčo,barčo pojd domu!")
zato mám ráda když se mi říká Baru, nevadí mi oslovení rodiny Brouku, a přezdívka Balůů je vyloženě super!

10 Sudánec Sudánec | 17. prosince 2012 v 11:44 | Reagovat

Debata se rozjela, to je dobré znamení. Takže myslíš Lucinko, že když se představím jako "krutovládce" budou mě tak oslovovat? :-D Jistě pokud tě irituje nějaké oslovení tvé osoby, je dobré to dát najevo, ale pokud je ti to tak nějak jedno, tak se ti to možná nechce ani řešit. Za těch pár let co se na světě vyskytuji, jsem už měl desítky přezdívek, často i nepříliš "vhodných" a proto když mi řekne pán bloger Míšo tak mi to nějako kule netrhá, ikdyž to zní trochu divně (od chlapa). Ještě k Jance. Internet mám, FB už několik let nemám a internetové "zpravodajské" portály jsou dle mého názoru plné nesmyslných až bulvárních zpráv, svoboda diskuze již taky jaksi odezněla a rozčilovat se nad dnešním světem a lidskou demencí se mi opravdu nechce. Youtube a jiná streamovaná videa máme vnitřní politikou na serveru zakázána stejně jako plno dalších stránek které obsahují "zakázaná slova". Takže dostat se k něčemu zajímavému není snadné.

11 i.ace.k i.ace.k | 17. prosince 2012 v 12:18 | Reagovat

abych se vyjádřila k tomu, co dělají lidi v pracovní době...
v bývalé práci jsem si psala s kolegou... a teď v nové práci si s ním píšu zase :-D
zabírá mi to většinu pracovní doby a občas musím nechat ICQ úplně vypnuté, abych vůbec něco udělala!
ale je to taková má droga a nemohla bych bez toho být a navíc bych se z těch lidí v práci asi zcvokla nebýt v kontaktu s někým normálním! :-)

12 Hank009 Hank009 | 17. prosince 2012 v 12:33 | Reagovat

[11]: Taky jsem si dřív hodně psal s kolegyní z práce. Vydalo to na pěkných pár stránek. Když člověk sedí celou pracovní dobu v kanclu, tak je přirozené, že potřebuje alespoň trošku nějaké diskuse. Pokud je to prostřednictvím PC, tak je to paráda, protože nikdo nemůže poznat, jaká témata dotyční řeší.

13 Katrin Katrin | Web | 18. prosince 2012 v 15:37 | Reagovat

Nejhorší jsou přednášky ve škole, které vás nudí a přesto tam musíte sedět. A tak když děláme jen nějaké trapné cvičení, vytáhnu si jiné věci a buď něco píšu (např. diplomku) nebo plánuju (výlety) a vymýšlím (momentálně dárky)...

14 hank009 hank009 | 18. prosince 2012 v 19:09 | Reagovat

[13]: To je možnost. Každopádně ve škole ti za to nikdo peníze nedá :)

15 Janka Janka | Web | 19. prosince 2012 v 8:32 | Reagovat

Kdybych já měla příjem podle toho, jak moc o přednáškách/cvičeních sleduji profesory, tak jsem milionářka!:-D Většinou dělám všechno jiné, než mám. A nejlepší jsou čtvrtky - od půl 9 do půl 5 nonstop - ve čtvrtek si vždycky, bezpodmínečně beru notebook sebou a mám takovou malou "class office"!:-D

16 Hank009 Hank009 | 19. prosince 2012 v 10:34 | Reagovat

[15]: Když jsem chodil do školy, tak jsem měl jeden semestr čtvrtek podobný. Jenže ve středu se chodilo pravidelně někam za zábavou, takže jsem měl "home office" nebo spíš "bed office" :)

17 John Doe John Doe | 21. prosince 2012 v 18:53 | Reagovat

Když jsem v práci neměl co dělat, tak sem se zavřel na hajzlu, surfoval na mobilu a obtěžoval ostatní pracující na icq či sociálních sítích.

Míšo, když máš zakázaný stream and stuff, tak nebuď jude a kup si za 2USD/měsíc VPN a připojuj se přes ni a všichni ti mohou pocicat vašnostu (pán blogger promine).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama