Ministerstvo stížností

18. ledna 2013 v 21:46 | Hank009 |  Články
My lidé moderní doby si pořád na něco stěžujeme. Je to taková typická česká vlastnost. Když se nám něco nelíbí, okamžitě si jdeme stěžovat. Jako malé děti, které když jsou v úzkých a nevědí co dál, tak utíkají pobrečet si a požalovat mamince. Budu si na vás stěžovat. Co to je za nesmysl, kterým končí každá hádka? Hodilo by se nám ministerstvo stížností, které by případy tohoto typu vyřizovalo. Samozřejmě by to schlamstlo obrovskou část státního rozpočtu, ale alespoň by bylo komu si stěžovat. Všichni důchodci by najednou přestali rýpat do všech kolem a soustředili by své emoce do tohoto ministerstva. Samozřejmě v dnešní době se ministerstva naopak sjednocují, aby se ušetřilo, ale podle mě by zavedením zbrusu nového, kde by na chodbách byly stojany na důchodcovské hole, ulehčilo přetíženým soudům a v konečném důsledku by se mohlo ušetřit. Samozřejmě by byla nutná častá výměna zaměstnanců takového ministerstva. Člověk by si odkroutil jeden rok a pokud by se do té doby nezbláznil, doživotně by pobíral státní rentu jako refundaci za zničené zdraví.
Nejvíc si stěžují ti lidé, kteří nedokáží své problémy vyřešit sami. Samozřejmě, že jsem se zamyslel nad tím, že někdy to zkrátka vyřešit nejde. Ale to by od teď byla nová kapitola a spadalo by to pod soudy. Podejte si žalobu, stížností nic nevyřešíte. A teď si představte tu chvilku klidu, kdy by všichni ti zmatení stěžovatelé najednou nevěděli, jak a kde si mají stěžovat. Většinou jsou to ti, kteří nečtou noviny, nedívají se na zprávy a když ano, tak na TV Nova, což je to samé, jako by se na ně nedívali vůbec. Než by vůbec zjistili, že existuje nové ministerstvo a pak než by zjistili kde vůbec fyzicky je, tak by mezitím snad zapomněli, na co si přesně chtěli stěžovat. Což je nepopíratelně další plus. Navíc by se odbourala i skupinka lidí, kteří nejsou otevřeni čemukoliv novému a nebo starší lidi, kteří si řeknou, že už to nějak bez toho doklepou. Voalá, a pohoda ve státě je nastolena.
Chtěl jsem tady teď napsat nějaký super vhodný případ nějakého echt směšného a nesmyslného stěžování, ale byť jsem na to myslel celých pět minut, tak mě nic nenapadlo. Vlastně jsem na to nemyslel celých pět minut, začal jsem psát a naivně doufal, že to na konci věty přijde samo. Leč nestalo se tak, což znamená, že budete kapku ochuzeni. Nebojte, nebudete. Nakonec jsem si vzpomněl na jednu babičku, která si stěžovala na nějakou konkrétní věc (kterou si samozřejmě nepamatuji), ale zakončila to nádhernou větou: Tohle by se za komunistů nikdá stát nemohlo. Fakt? Škoda jen, že si nemůžu vzpomenout na to, co to bylo, protože by mě fakt zajímalo, co se za komunistů stát nemohlo a teď se normálně děje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 19. ledna 2013 v 21:30 | Reagovat

Nebo někteří svoje problémy nechtějí vůbec řešit - chtějí jen, aby se o ně někdo zajímal a litoval je. Ve skutečnosti by na vyřešení svých problémů spotřebovali třeba daleko míň energie, než na vypravování svého příběhu všude možně.. Jenže pak by nebyli zajímaví.. Takže .. co je pro ně lepší? :)

2 Lizzie Lizzie | Web | 18. července 2017 v 21:23 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6Plus. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Detailov WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama