Proč jsou jablka dražší než pomeranče?

28. ledna 2013 v 19:43 | Hank009 |  Články
Občas mívám chuť se bez přemýšlení jen tak z nudy blbě zeptat na stupidní otázku. Vlastně na docela chytrou otázku, která jen stupidně vypadá. Tou otázkou je: Proč jsou jablka dražší než pomeranče?
Vezmeme si jako první jablka. Pocházím z vesnice a upřímně tohle ovoce zrovna dvakrát nemusím. Někdy si je dám, ale je to maximálně dvakrát do roka. Z touto komoditou jsem začal jako kluk, kdy jsem je třepal v sadu spolu s kamarádem, vozil na káře do výkupu a prodával je za korunu kilo. Na zahradě jsme měli taky spoustu jabloní, ale nechala se vždycky jen jedna malá bedýnka na jídlo. Zbytek se buď vymoštoval a zkvasil nebo se pomlel a zkvasil. Následně zavezl do pálenice a nechal vypálit na jabčák nebo kalvádos. V tomhle směru jsem zjistil, že pro mě jablka mohou mít nějaký potenciál. Když to však shrnu, tak je u nás spousta sadů, na kterých se tyto plodiny pěstují. Taky je spousta dalších, na kterých prostě opadají a nikdo si jich ani nevšimne. Ale je to typická místní plodina. Čeho je víc? Jakého ovoce? Podle mě žádného. A stejně v obchodě stojí kilo jablek padesát korun a kilo pomerančů třicet pět.
Teď ty pomeranče. Pamatuji si je z dětství, kdy byly konečně k dostání po revoluci. Vybaví se mi vždycky ty kyselé malé pomeranče plné pecek. A protože dlouho nebyly, tak měly všechny babičky a tetičky pocit nějakého neexistujícího dluhu a vždycky pomeranče dovezly. Jasně že taky banány a mandarinky. Dneska jsou například podobným hitem pomela, která ale vyžadují pevnější nervy při loupání, takže to zase není ovoce pro mě. Ale nějakým způsobem jsme se všech těch chemicky ošetřených pomerančů přejedli, což ostatně neznamená, že je i nadále nekupujeme.
Takový pomeranč než dojede do naší země, ve které brzy bude hlavou státu muž se třemi bradami, nasáklý cigaretovým dýmem a ovoněný slivovičkou, stráví hodně času. Proto se trhá skoro nebo možná úplně zelený a cestou dozraje. Aby však vydržel ten dlouhý převoz a aby se do něj nepustila různá havěť, nastříká se jakousi chemickou sračkou. Což jsou další peníze navíc. Nebudu vůbec zohledňovat náročnost vypěstování jednoho nebo druhého ovoce, ale jedno je jasné. Náklady na pomeranč jsou mnohonásobně vyšší. Pokud tedy nezohledňujeme cenu práce, ale i tak ať mi nikdo netvrdí, že to udělá takový rozdíl.
Mohl bych tady začít psát o polských prasatech, a teď doopravdy myslím prasata domácí jako zvířata chovaná pro maso, která v naší zemi ve velkém konzumujeme, ale nebudu, protože bych takto musel vyjmenovat řadu dalších věcí, které si můžeme hravě obstarat na domácím trhu, ale stejně to neděláme. Třeba česnek. A nejde jen o potraviny. Podstatná je odpověď na tu otázku.
Proč jsou jablka dražší než pomeranče?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Přéma Podlahář Přéma Podlahář | 29. ledna 2013 v 10:03 | Reagovat

Protože v naší české kotlině se "nenechají" venku pěstovat pomeranče (tento čížkovský výraz "nechá se" úplně nesnáším). Kdyby tady byly sady pomerančovníků, měli bychom stejně drahé pomeranče jako jablka.
Tak zase v neděli v jednu, zasadím od kořalky bednu.

2 Adam od Sudy Adam od Sudy | 30. ledna 2013 v 19:13 | Reagovat

Jablka se taky chemicky ošetřují, nicméně řekl bych že je to hlavně skrz ZAMRDANOU EU, kde se rajčata z Řecka vozí do Francie a vice versa (smyšlený příklad)

Druhá věc je ta, že český zemědělec nemůže cenou konkurovat ostatním EU zemědělcům, protože má mnohem menší dotace. Proto buď musí nastřelit cenu, nebo prodat Babišovi za cenu dumpingovou (možná ne až tak smyšlený příklad)))))

3 hank009 hank009 | 30. ledna 2013 v 21:18 | Reagovat

[2]: No vida, zdravím Adama ze Sudáncovy zahrady. Líbí se mi, když člověk jen lehce nakousne téma, že lidi mají nutkavý pocit se k tomu vyjádřit. Někdy si myslím, že jsem napsal dobrý článek a čekám nějaký komentář a ono nic. Pak to odfláknu jako tento a dva komenty na světě. A sám sobě si píšu ještě třetí.

4 Mistr sadař Mistr sadař | 31. ledna 2013 v 10:10 | Reagovat

Ještě jedna věc mě napadla. Jabka se skladují v chladících skladech s řízenou atmosférou. Ta je nastavena tak aby jablka vydržela od sklizně třeba až do jara, aniž by se zkazila nebo přezrála. Půl roku něco skladovat taky  něco stojí, kdyžto pomeranč se nikde tak dlouho "neohřejí". Sklizně jsou několikrát do roka, takže dlouhé skladování není třeba.

5 Hank009 Hank009 | 31. ledna 2013 v 13:11 | Reagovat

Jasně že v tom velkou roli hrají dotace. Jen jsem to tam nechtěl napsat. Další věcí je poměr poptávka/cena.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama