Týden špíny a nenávisti

25. ledna 2013 v 13:50 | Hank009 |  Články
Tak moc jsem nechtěl o té prezidentské volbě psát, až jsem se nasral a porušil slib, který jsem si sám sobě dal. Když jsem včera sledoval finále, přesvědčilo mě to jen v jednom. Mám toho plné zuby. Zvláště tento poslední týden, kdy se začaly vytahovat všemožná svinstva. Ten, kdo se veřejně přizná ke komu se přiklání, je pranýřován ostatními. Chodí mu výhružné maily, lidé si nadávají do nacistických děvek a podobně. A přitom jde, s prominutím, o hovno. Před prvním kolem se nechala velká část národa zmanipulovat přihlouplými médii a nešla volit pro svého kandidáta, ale proti jinému kandidátovi. Týkalo se to těch kandidátů, u kterých se předpokládalo, že nebudou mít valnou šanci na postup do druhého kola. Tito lidé dali raděj protihlas, protože předpokládali, že v druhém kole bude ten nebo ten, ale hlavně tam nesmí být onen, tak dali hlas tomu, aby nedopustili, že se tam onen dostane. Blbost. Líbí se mi ten, tak mu do psích kšírů přece dám hlas, ne?
Ale to už vzala voda. Teď směřujeme do finále a pěkně se nám republika rosekla na tři tábory. Zemanovci, Karlovci a zbytek co na to serou. Nepůjdou volit, protože nechtějí ani jednoho. Fajn. Tuhle poslední skupinu chápu. Nechápu však fanatismus některých, kteří jsou úplně nepříčetní z toho, že existuje někdo, kdo by chtěl volit jiného kandidáta. O co jim jako jde? Všichni křičeli, že chtějí prezidenta volit sami a najednou neví co si počít. Najednou je to rozpolcuje a rozděluje. V některých domácnostech je toto téma úplné tabu.
Lidi zkrátka nevědí, co chtějí. Když nemohli volit prezidenta sami, tak nadávali na politiky a jejich nepochopitelné rozhodnutí. Když můžou, tak nadávají na ostatní lidi, kteří volí někoho jiného. Já se ptám, není to jedno? Na hradě byl dlouhá léta Klaus. Žádná výhra. Spíš naopak. Kdo tam bude dál? Zeman? Ten je to samé v bleděmodrém jako Klaus. Schwarzenberg? Nevím, ale rozhodně nechci Miloše. Proto volit půjdu, ale ne pro Karla, ale proti Zemanovi. A když ani to nepomůže a Miloš bude prezident? Tak co, další období budu nadávat, jakou zas máme na hradě "osobnost". Ale rozhodně nebudu nikomu vyhrožovat, nebavit se manželkou a odsuzovat ostatní za jejich názory. Myslím, že už jsem to tu někdy psal, jak to ve skutečnosti s tím názorem je. Názor je jako díra do prdele. Každej máme nějakou. Existují však lidé, co se s tím nikdy nesmíří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 26. ledna 2013 v 9:35 | Reagovat

Opravdu velmi "nasraný" příspěvek:) Abych pravdu řekla, před prvním kolem jsem volby hodně sledovala. Volila jsem Karla, protože mi přišel nejlepší a nejmorálnější. Poslední dva týdny, asi i kvůli zkouškám, ale i kvůli vyhrocenosti to nesleduju. S Karlem sympatizuju stále, i když musím přiznat, že méně. Takže můj hlas byl spíš taky "proti Zemanovi"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama