Už koníček pádí...

16. ledna 2013 v 14:24 | Hank009 |  Články
Možná jsem o tom tady už psal, ale nesmírně mě vždycky pobaví, jak jsou všichni velice překvapení, když zjistí, že to co si zakoupili v supermarketu a následně zkonzumovali, nebylo úplně to, co si chtěli koupit. Reaguji na článek, v němž se zveřejnilo, jak jeden velký obchodní řetězec z Irska, prodával hovězí hamburgery. Na tom by nebylo vůbec nic divného, pokud by to ovšem byly hamburgery zcela normální. Existuje jeden pořad, který se jmenuje Jste to, co jíte. Pokud by název tohoto pořadu nelhal, po konzumaci této irské pochoutky by vám narostly čtyři nohy, kopyta a koňská hlava. Zjistilo se totiž, že kromě hovězího, obsahují hamburgery velké množství koňského a sem tam i vepřového masa.
Pokud tam nejsou namletí podkani, tak je to pro mě v pořádku, ale jedno vám řeknu. Nikdy bych si nekoupil mleté maso z jakéhokoliv velkého obchodního řetězce. Nikdy. Byl jsem tam jednou na brigádě, vím jak a hlavně z čeho se toto růžovoučké masíčko dělá a děkuji, nechám si zajít chuť. O to víc mě překvapí ten údiv lidí, když něco takového vypluje na povrch a oni si jen řeknou, že to není normální, časem jim někdo najde viníka a jede se dál. Jups. Jenže takto lehké to není. Ten viník se nenajde, jediné co se udělá je, že se určí obětní beránek, tedy osoba, která to odskáče, řetězec si chvilku dá pozor na případné kontroly a ani ne za dva měsíce jede celý kolotoč nanovo.
Jsme totiž velice vyspělý národ a i přes to, jak se z potravinami plýtvá a jak nás tyto velké řetězce formou různých akcí nutí kupovat množství, které nemáme šanci sníst, je jedna jediná věc na světě, co tyto řetězce zajímá. A to je zisk. Takže když levně z Polska nakoupí řetězec prasečí půlky a vyvěsí si je do ledničky, v tom množství odebraného masa je nedokáže prodat běžným způsobem. První věc, co je špatně je, že tlačí ceny masa dolů, čímž zabíjí náš hospodářský průmysl a chov. Druhá špatná věc je ta, že se snaží pomocí různých akcí nechat všechno maso zmizet. Což se celkem daří, ale vězte, že všechno se tímto způsobem neprodá. Ale co s tím zbytkem? Přece to nevyhodí. Tím by přišel o zisk a o ten jde především. O zákazníky nejde, ti vždycky přijdou, je to tu totiž nejlevnější, že babi?
Takže se všechno to zelené páchnoucí maso naháže do obrovské mašiny, tam se všechno pomele spolu s kvalitní porcí různých Emulgátorů. Známá éčka, všichni víme o co jde. Pro ty starší: Nejsou to céčka a Michal David, jsou to svinstva, která se například do tohoto masa přidávají jako aroma, barvivo a látka, která zabrání tomu, aby se po konzumaci zeleného hnusu někdo náhodou nepozvracel nebo s prominutím minimálně neposral. Potom je od krásného čerstvého mletého tato fašírka zcela k nerozeznání. Navíc když ji ještě uvnitř upečou třeba jako výtečnou sekanou. Bleeee.
Divím se tomu všemu nejen proto, že vím, jak to chodí, ale také kvůli tomu, že už s tím jednou byla u nás kauza jako barák, ale nikdo tomu neuvěřil. Nikdo se nepoučil a nikdo tomu ani nechtěl věřit. A pokud to budeme pořád kupovat a pořád se tam vracet, tak se vždycky najde nějaký chytrák, co na nás blbcích zase vydělá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 16. ledna 2013 v 15:11 | Reagovat

Jenže ty sám to nezměníš:) A lidi o tom nepřesvědčíš:) před pár měsíci jsem psala článek o něčem podobném:) Lidi mají u jídla kvalitu vždy až na druhým místě:( Btw: tento týden jsem viděla v televizi reportáž z potravinové banky, jak funguje například v Německu - fakt zajímavý!:)

2 Pan sklenář Pan sklenář | 18. ledna 2013 v 13:48 | Reagovat

Já si myslím, že pomalu ale jistě se lidi začínají zajímat o to co nám cpou v obchodech za hnus. Vemte si jenom kolik lidí sleduje třeba Peklo na talíři, nebo A dost!. My jsme si se ženou koupili předplatné D testu a tam se člověk taky dozví zajímavé věci. Třeba hodně zboží z Lídlu bývá dobře, né-li nejlépe hodnoceno. Pokud to totiž není zboží primárně pro náš trh, ale jde i do německa tak si nemůžou dovolit prodávat sračky, němci by nekupovali. Kdykoliv nakupujeme, tak sleduji ty nečitelné informace na zadních stranách výrobků a zkoumám kde ono zboží bylo vyrobeno a co obsahuje. Snažíme se vybírat potraviny bez "šmakulád" jak říká Roman Vaněk :-D . Třeba šunky kupujeme v místním řeznictví a zásadně jen třídu nejvyšší jakosti. Když chci šunku tak od ní očekávám maso a né škrob, vodu a jiná svinstva. Jistě že se nedozvím co dalšího obsahuje pultová šunka (pokud si tedy nevyžádám to "střevo" ve kterém je zabalena), ale aspoň tam mám 90 a více % masa a ne 10% zbytků z kafilérky spolu s "lepidlem". Holt doba je taková, že pokud člověk chce kvalitní potraviny musí si najít nějakého malého nebo nejlépe domácího výrobce a trochu si připlatit. V obchodech se hledí zásadně jen na cenu a my jsme takový národ spořílků a remcalů. Věčně nespokojeni, ale nic stím neděláme a poslušně týden co týden kupujeme akční "dobroty". Když všichni chodíme do super-hyper marketů, tak se nemůžeme divit, že většina malých obchodníků a a celá zemědělská produkce šla do kopru. Samozdřejmě ve všem můžeme hledat problém státu a toto je jen další jeho chyba. Stát by měl v první řadě podporovat domácí průmysl (nejen zemědělský) a podporovat vývoz tohoto zboží a ne je likvidovat a podporovat tím řetězce a jejich hnůj z dovozu. Až se jednou někdo nasere a do ČR nic nedoveze, tak tady zdechnem hlady, protože na polích je jen řepka do nafty a solární zlodějský business.

3 hank009 hank009 | 18. ledna 2013 v 21:50 | Reagovat

[2]: Má pravdu ten chlapec. Napsal to vlastně o dost líp než já :)

4 Pan sklenář Pan sklenář | 28. ledna 2013 v 11:24 | Reagovat

[3]:Díky mistře :)

5 Luca Luca | 11. srpna 2013 v 18:07 | Reagovat

Co jsou to podkani?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama