Marketingová stupidita jménem Valentýn

14. února 2013 v 11:06 | Hank009 |  Články
Když máme dnes toho Valentýna, bylo by vhodné na tomto blogu věnovat pár řádků tomuto skvělému americkému svátku. Přívlastek americký není náhoda. Stejně jako našim dětem nenosí dárky nějaký obtloustlý Santa, kterého si stejně vymysleli marketingoví hlavouni z CocaColy, tak by se tento svátek slavit neměl ani u nás. To by ovšem mohlo fungovat za předpokladu, že by v naší zemi nebyly ženy.
Přitom to začíná tak nevině. Tato hra je rozehrána velmi emocionálně a na těchto zbraních je prakticky založena. Nehledě na to, že ženy milují jakékoliv svátky, tak svátek lásky je pro ně něco jako stěžejní bod každého vztahu a všechny do jedné to tak vnímají. Samozřejmě existují výjimky. Těmto ženám fandím a mají u mě malé významné plus. Tato špinavá hra funguje na drsných pravidlech oblíbenosti v kolektivu. Když si chlap myslí o druhém, že onu věc dělá špatně nebo že je něco totální kravina, tak dotyčnému u piva řekne, že je vůl. Oba si to vyříkají, přiťuknou si a jedou dál. Někdy to trvá sice delší dobu, ale funguje to spolehlivě. Když na podobný problém narazí běžná žena (slovo běžná je zvoleno záměrně - existují i výjimečné ženy), neřekne té druhé, že je kráva. Začne přemýšlet, jestli náhodou není kráva ona sama. A zafunguje skupinová začleněnost. Než aby ji kamarádky později pomlouvaly, kvůli jejímu přesvědčení o svátku svatého Valentýna, raději se podřídí skupině, trapně se zasměje a jede se dál. Všechny se pak různě vyptávají, co od svého milého očekávají, co je jejich snem a srovnávají to se skutečností a nakonec se stejně cítí velmi zklamány.
Když vidím ty znechucené obličeje chlapů, co jsou nuceni zase vymýšlet další dárek, který stejně nebude to, co jejich drahé polovičky očekávaly, tak si říkám, jestli tohle máme všichni zapotřebí. Nehledě na to, že čtrnáct dní všichni, kdo na tom chtějí něco trhnout, plní hlavy těchto naivních ženských stvoření romantikou, harmonií, společnými večeřemi, výlety a podobnými serepetičkami, které se z devadesáti procent stejně nestanou. Je to jen chytrý marketingový tah, jak z dalších ňoumů vytáhnout nějaké peníze.
Suma sumárum to většinou dopadne špatně. Muž je znechucen, že musí z nějaké uměle vytvořené povinnosti kdesi za velkou louží, předstírat zájem, hrát příjemného a ve skutečnosti je vlastně obětí tohoto svátku. Což vede k tomu, že se může lehce stát, že svou rozladěnost nad skeptickým hodnocením jeho dárku svojí milé dá najevo a je vymalováno. Začne obviňování, že jen ona má doma takového blbce, že všechny její kamarádky mají romantické večery a mylně si myslí, že si to oba užívají. Ne, neužívají. Kdyby si to užívali, tak by se podobné akce stávaly častěji a iniciativa by byla na straně mužů.
Nakonec je tento svátek jen pouhopouhou fraškou, která se hodí slavit maximálně jednou za celou dobu vztahu. Ze začátku. Ušetřilo by se tím spousta stresu, problémů, výčitek a ne náhodou je zrovna tento svátek pověstný velkým počtem rozchodů připadajícím zrovinka na tento den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janka Janka | Web | 14. února 2013 v 15:41 | Reagovat

Odpoledne jsem si na tebe náhodou vzpomněla, a říkala jsem si, jestli večer náhodou nebudu číst tvůj článek o Valentýnovi:) Předběhl jsi mě - ještě není večer :)

2 hank009 hank009 | 14. února 2013 v 18:38 | Reagovat

[1]: A přitom taková náhoda, že jsem to vůbec napsal :)

3 Kikča Kikča | 15. února 2013 v 7:28 | Reagovat

Leze mi to na nervy. Vlastně, všeho, čeho je moc mi leza na nervy. Když se volil prezident, byly všude plakáty s jedním či druhým dědkem a všichni nosili ty žluté placky. Únor je zas měsíc, kde jsou srdíčka na každém rohu... jednak mě to opravdu irituje a jednak propadám depresím z toho, že jsem forever alone. :D

4 Krutor exekutor Krutor exekutor | 19. února 2013 v 12:04 | Reagovat

Kdysi jsem viděl takový "komix" na stránkách Youngprimitive. Byli tam 2 kamarádi na lavičce a hulili špeka. Ten jeden povídá tomu druhému: "Včera bylo toho valentýna. Tak jsem si ho vyhonil." Ale k věci, naprosto souhlasím, že tento "svátek" je naprostá kapitalistická sračka. Co to je doprdele za nápad v zimě slavit svátek zamilovaných? Odjakživa je 1. Máj lásky čas(teda za komunistů se slavily jiný věci ale to řešit nebudu) jak se píše v jedné básni, že:) Naštěstí mám doma "výjmečnou" ženu a ta také odmítá slavit tuto zhovadilost. Takže mám pohodu.

5 hank009 hank009 | 25. února 2013 v 19:50 | Reagovat

[4]: Hynku, Viléme, Jarmilo! ... že jsme si ho raděj nevyhonili...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama