Zaručené rady odborníků v ženských magazínech

1. února 2013 v 9:04 | Hank009 |  Články
Včera jsem psal článek o nadpisech a dneska jsem viděl jeden na zena.cz, který mě opravdu zaujal a nejde to jinak, ale musím reagovat. Tyto ženské magazíny jsou živnou půdou pro mou inspiraci a bylo tomu i tentokrát. Název byl "5 nejhorších mužských vlastností: zbavte se jich". Nadpis mě opravdu oslovil, neboť z něj i bez přečtení článku je jasné, že se ženy nikdy neponaučí a budou do nekonečna dělat pořád ty stejné chyby.
Ano, muži mají chyby, všichni mají chyby. Což však neznamená, že je lze odstranit. Mně například na ženách vadí jedna vada nejvíc ze všech. A to fakt, že od mala jim ostatní říkají, jaké jsou princezny a že si pro ně jednou přijede princ na bílém koni, bude je hýčkat a bude přesně takový, jakého si vysní. Potom když se dají dohromady s chlupatým primitivem, který se chová úplně nepochopitelně a nezapadá do jejich vize, mají neodolatelnou tendenci začít ho měnit k obrazu svému. Navíc, když čtou sračky v podobě podobných článků na oněch ženských magazínech, kde jim odborník, který má samozřejmě napsanou knihu, kterou okamžitě inzerují několikrát za sebou v průběhu článku, spolehlivě radí, jak se těchto vlastností zbavit, ženy dostanou falešnou naději v tom, že to opravdu jde a že si koupí této knihy splní svůj dětský sen.
Řeknu vám k tomu jedno. Možná, že některé typy mužů ze začátku budou skákat, jak ženy pískají. Znám i takové, co jsou eunuchy svých žen. Ale těch je málo a stejně časem zjistí, že je jim vnucován nějaký styl chování, který jim není vlastní. Zeptejte se nějaké ženy, která je dlouho v manželství. Třeba dvacet let. Řekne vám, že se taky ze začátku snažila naučit svého muže různým mravům, ale časem zjistila, že to nejde a nakonec vyklidila pole působnosti a přestala se snažit o nemožné.
A to jsem rozebral teprve nadpis. Musím uznat, že je kvalitní. Zaujal. Bohužel ale tím, že hlásá totální nesmysl. Rozeberme si jednotlivé vlastnosti, názor odborníka a na závěr vám napíšu, jak to udělat ve skutečnosti. Ty zaručené rady tady zmiňovat raději ani nebudu, protože to jsou nesmysly úplně největší.
1) Proč mu vadí vaše kamarádky?
Odborník tvrdí, že je to tím, že sebevědomí muže je labilnější, než často vypadá. Že se obává velké kritiky na jeho hlavu z řad ženských kamarádek, které přijdou na návštěvu do vašeho bytu.
Můj názor je ten, že už jen jedna žena ve společném soužití dává muži pěkně zabrat. Pořád by měnila uspořádání nábytku, ladí všemožné bytové doplňky, umísťuje do vaší blízkosti květiny, které se nedají sníst nebo vykouřit. A nakvartýrovat si tam pět dalších, které budou nadšené z toho všeho? Nejsme sebevrazi. Navíc kdo by chtěl poslouchat to nesmyslné štěbetání a skákání z jednoho témata na druhou naprosto chaotickým způsobem? Chlap rozhodně ne.
2) Proč se vzteká, když se cítí špatně?
Zde tedy poruším příslib s neuváděním rad a hned s ní začnu. Rada zní: Buďto ho nechte vyvztekat nebo se nenechte odbýt a mírumilovným způsobem mu naznačte, že jste tu pro něj a ne naopak. Moje rada? Zmizte chlapovi z očí a vůbec nikdy se neodvažujte jakýmkoliv a už vůbec ne mírumilovným způsobem ho utěšit. Když narazíte na rozzuřeného psa, tak s taktikou ťuťuňuňu, si koledujete o pěknou sadu nepříjemných kousanců.
3) Proč se hroutí, když má obyčejnou chřipku?
Odborník zde tvrdí, že pokud se muž potí, bolí ho hlava a v krku, má pocit, jako kdyby nesl osud celého světa.
Já si spíš myslím, že je to tím, že chlap jednoduše ví, že když si tři dny poleží, nebude vůbec nic dělat, kromě pití čaje a ležení v posteli, že bude stoprocentně fit. Ne že by to nějakým způsobem zveličoval. Jde jen o to, že ženy si často hrají na hrdinky a z obyčejné chřipky, kterou se snaží přechodit, se dřív nebo později vyklube něco závažnějšího. Buďto budou mít neléčenou chřipku mnohem déle nebo se z ní vyklube nějaký zánět, popřípadě to může mít spojitost s jinými problémy, které ji potkají v budoucnosti. Chlapi berou nemoc vážně, protože ví, že se tím vyhnou problémům výše popsaným.
V otázkách 4: Proč nikdy neumyje nádobí pořádně a 5: Proč se nechce ženit? souhlasím s panem odborníkem, ale zároveň si myslím, že to nejsou vlastnosti, které by se daly nějakým způsobem změnit.
Vždycky mě pobaví, že existují magazíny, ve kterých se lijí do ženských hlav moudra, která zaručeně fungují a dámy pak mají výčitky z toho, když to vyzkouší v praxi a nefunguje to, takže dělají něco špatně. Potom se není čemu divit, když se o všem potřebují poradit s kamarádkou, jsou zmatené z jednoduchých problémů a nejsou schopny samy nic vyřešit. Je mi líto těch žen, které si myslí, že v těchto magazínech jim dobře poradí. Jsou to sračky, které tak akorát zblbnou jejich hlavy a zadělávají na problémy, které vůbec neexistují a náhle se objeví přesně v ten okamžik, kdy si ženy tyto návody chtějí vyzkoušet v praxi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sudánec Sudánec | 1. února 2013 v 12:07 | Reagovat

Krásná prace, dobře jsi mě pobavil.Nelze než souhlasit. Podle mě každý článek co začíná slovy X rad jak... stojí za vyližprdel. Např. X rad jak si zvětšit kokot, zhubnout 50 kilo, přestat kouřit (cokoliv),jak uspokojit partnera, jak se zbavit mrtvoly a podobný moudra.

2 Hank009 Hank009 | 1. února 2013 v 12:27 | Reagovat

[1]: To máš pravdu, nejhorší je však zjištění, že tomu někteří lidé slepě věří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama