Byznys nade vše

19. března 2013 v 23:05 | Hank009 |  Články
"Jak se jmenuješ?" Pravil muž s dlouhým vousem.
"Malachyáš, otče"
"Co tě tíží, můj synu?"
"Moje oči viděly konec, otče."
"Ano, někdy nám bůh dovolí vidět budoucnost. Ne vždy však bývá dobrá a ne vždy bychom ji chtěli vidět." Odpověděl muž a prohrábl si mocný plnovous.
"Vím otče, náš pán mi už několikrát dovolil vidět budoucnost a vždy byla černá, ale dnes, otče, mi umožnil vidět konec celé katolické církve. Budeme souzeni hrozným soudcem a nikdy více již nebude církve svaté."
"Povídej, synu, cos viděl." Netrpělivě vyhrknul kněz.
Malachyáš se nadechnul a chvilku trvalo, než začal mluvit. Bylo na něm vidět, že pořád ještě nemůže uvěřit tomu, co právě spatřil. Nakonec však promluvil.
"Viděl jsem všechny papeže, otče. Všechna jména, obličeje, dokonce jsem viděl i jejich duše. Dokázal jsem spočítal, kolik jich bude. To číslo, které vám teď sdělím, je 112, otče. Viděl jsem utrpení a těžké zkoušky, které budou provázet církev svatou za vlády posledního papeže. Viděl jsem, že muž před ním za svého života rezignuje na svou funkci. Viděl jsem nepřítele. V kostkovaných šátcích a samopalech v ruce. Viděl jsem armády vojáků v podivných strojích. Viděl jsem to nejhorší, otče. Viděl jsem, jak obyčejní lidé běží se smrtí v očích proti synům ve službách našeho pána. Rozhněvaný, krvelačný dav, ozbrojený tím co lidé našli na zemi, se řítil zasadit smrtelnou ránu naší víře a náboženství. Viděl jsem konec, otče."
Dokončil svou zpověď Malachyáš a zhroutil se k zemi.
Kněz sedící na druhé straně se vyklonil ze zpovědnice a uviděl vzlykající tělo, schoulené do klubíčka. Přistoupil k němu, položil si jeho hlavu do klína a chystal se vydat rozhřešení. Nebo spíše radu. Vlastně ani radu ne, protože nevěděl, co na to má tomu ubožákovi říct. Napadlo ho, že by koneckonců mohl využít situace a nechat si vykouřit ptáka. Ale tuhle myšlenku rychle zavrhl.
Malachyjáš se náhle prudce zvedl a utekl pryč z kostela. Kněz si promnul svůj plnovous a dobře věděl, že svou šanci propásnul.
Později, až si muž uvědomil, čím ho bůh pověřil, se začal vydávat za proroka. Kázal své vidění po celém světě a napovrch vypluly další a další fakta z jeho vidění. Kvůli jeho ovlivňování se čirou náhodou zjistilo, že v římské bazilice svatého Pavla za hradbami se nachází reliéf se 112 mozaikovými medailonky pro bývalé a budoucí papeže. Jasně, zase to číslo, říkáte si. Ale co když je to jenom náhoda? To víte že je. Řekněte si jakékoliv číslo, třeba 56. A pokud budete mít dost času, tak kdekoliv v historii naleznete spoustu věcí, co dohromady dávají 56. A určitě si nebudete myslet, že kvůli tomu nastane konec světa. Všichni by vás měli za blázna. Je to skoro totéž, jako si říct, že ve škodovce za jednu minutu vyrobí padesát šest těsnění pod hlavu válce. Blbost, že? Jasně, je to jen náhoda.
Minulý papež Jan Pavel II, vždycky říkal, že na tyto apokalyptické předpovědi nevěří. Všem se tak snažil namluvit pravý opak. Pro jistotu ale do té mozaiky v bazilice za hradbami nechal přidat pár dalších medailonků. Takže hrál na všechny strany. Myslel si jedno, kázal druhé a konal třetí. Co z toho bylo správné nechám na úsudku každého z vás. Podle mě nebyl o nic lepší než kdejaký průměrný politik. Jana Pavla také velmi rmoutil současný stav katolické církve a jeho vliv na společnost. Bodéjť, který chlap by nechtěl moc, peníze a neomezené možnosti. V tomto případě asi pár kuřeb od mladých ministrantů, ale to se stejně nikdy neprokázalo. A když ano, tak se to rychle zametlo pod koberec, aby se o tom jakože nevědělo. Klasický průser, kdy je malý hoch, který navenek vypadá velmi nevině, nachytán se sirkami či lupou když pálí mravence.
Dříve bylo zvykem, že církev jistou moc měla. Církve přímo ovlivňovali krále a hýbaly celým světem. Dnes, kdy jsou rádi za restituce, se jen potvrzuje, že jde jen o byznys. Že katedrála v Praze oficiálně nepatří církvi, ale všechny církevní obřady se tam konají, je nějaký problém? Sloužím přece lidem, ne? Jo a taky pánu. Ale to jen tak naoko. Pod slibem, že od teď jako vlastník církev udělá delší otevírací hodiny, aby měla podporu lidu pro prosazení restitucí, je průhledné jako tričko školou povinné holky, které zrovna začaly růst prsa.
Nikdo z těch co káží v pozlacených kostelech a majestátných katedrálách si už ani nevzpomene, že vlastně všechno vybudovali z peněz lidí, kteří slepě věřili ve spásu a přitom solili jednu bankovku za druhou. Za příslibem věčných lovišť, nebo jak se tomu říká, se skrývá obyčejné tahání peněz z kapes lidí, kteří na tu fintu skočí. Kde máte nějakou záruku? A možnost vyzpovídat se ze svých hříchů? Jenom mechanismus na udržení morálky stáda věřících. A hle, najednou se nabízí otázka křížových výprav a šíření křesťanství. Jo a taky vzdělanosti. Lili lidem do hlavy bláboly z bible a tloukly to do nich víc manipulativních mechanismů než propaganda Josefa Goeblse za dob fašismu. I když jsou církví napáchané škody a oběti na životech nevyčíslitelné, pořád se najdou tací, kteří se dají do služeb těchto klaunů, kteří za ubohé divadlo inkasují ošatky plné peněz a ještě se tváří, jakoby kdovíco nadpozemského neprovedli. Metoda cukru a biče opepřená špetkou tajemna a neznáma dělá z lidí totální idioty, co si opravdu myslí, že když budou valit peníze šaškovi v kápi, tak se dostanou do nebe. A netíží je svědomí z těch odporností, co běžně dělají, protože se ze svých hříchů vyzpovídají. Nádhera. Církve berou každého, všem dokáží pomoci a jsou dokonale přizpůsobeny všem typům lidí. A navíc neplatí daně. Bezva, proč mě to nenapadlo dřív? Skvělá firma. Nalákám lidi na plané kecy z nějaké knihy, zdroguji je kadidlem, ne vlastně to už má křesťanství. Tak jim alespoň dám něco do jídla a poskytnu jím oporu, radu a hlavně jim ukážu směr. Je jedno jestli existuje cíl. Tam spolu s nimi nikdy nepůjdu, hlavní je, někam to zblblé stádo tlačit. A až budou totálně oblbnutí, tak z nich začnu tahat prachy. A oni mi je ještě s úsměvem na rtech dají a přitom nebudou mít nejmenšího tucha o tom, jakou na ně šiji habaďuru. Perfektní plán! A ty co budou proti exemplárně potrestám a vydědím je za společnosti. Mohl bych je třeba prohlásit za kacíře a upálit. Sakra, to vlastně už taky má zamluvené křesťanství. Ti to mají ale promakané. No nic, tak upalovat se nebude. Ale mučit bych je snad mohl, ne?
Jo a nebe? Lidské nebe? To si jen někdo vymyslel, aby jste se tady všichni nezbláznili. Kam by se poděly všechny kalkulačky?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hank009 hank009 | 20. března 2013 v 12:41 | Reagovat

Hankie jde do pekla...

2 Pan kacíř Pan kacíř | 22. března 2013 v 11:59 | Reagovat

Všechno zlo světa mají na svědomí náboženství s "chřestýšema" v čele. Jako ateista jsem nikdy nedokázal pochopit, proč jedni pámbíčkáři nemají rádi jiné pambíčkáře, protože věří v jinýho boha. Kurva všechny náboženství světa jsou v podstatě úplně to stejný jenom s jinýma postavičkama. Straší lidi za života a omezují je pod záminkou morální výchovy a pohrůžkou nekonečné agónie v pekle nebo podobné sračce. Slibují posmrtné, nikdy nekončící blaho, kde se sejdou se svýma již mrtvíma rodinýma přislušníkama a s hodnýma zvířátkama. Kurva představa, že strávím nekonečně dlouhou dobu se svou rodinou mě děsí víc než peklo, mám je rád, ale navěky bych to snima nedal. Nedělní oběd mi bohatě stačí k tomu abych je minimálně týden nepotřeboval vidět. Teď zrovna mi napsala máti, jestli přijdu v sobotu nebo v neděli na oběd asi je to znamení od boha. Tak v neděli půjdu do nebe no. Každej ať si věří čemu chce, je to jeho volba, ale ať mě tím neobtěžuje na ulici, neleze mě do bytu a nebo mě nevraždí protože zrovna nevěřím stejné pohádce jako on. Vražda ve jménu boha je furt vražda a co to může být za boha, kterýmu to nevadí a kterej řekne: "udělal jsi dobře, že jsi zabil tu nevěřící svini, teď půjdeš do nebe a dostaneš za to panny na prznění" a nebo "vykouří ti ho svatej Petr". Ale víc než chřestýši mě serou ti ortodoxní muslimové, chraň tě aláh pojmenovat svýho psa Mohamed nebo nedejaláh Aláh, to tě i s čoklem umlátí před mešitou jako největší bílou svini co si dovolila vzít jméno jejich "boha" dohuby a vyhlásí tvé zemi džihád. V Bruselu nemohli mít stromek, aby se ti posraní muslimi neodpálili na náměstí, protože oni nevěří na jejžíška a stromeček je sere. Kurva, když je sere ať táhnou do té své pouštní prdele odkud přišli. Za chvíli budou naše ženský chodit v burce protože EU vydá rozkaz, že se arabům nelíbí jak bílí baby chodí oblečený a mi je přece nechceme omezovat, to je rasová a náboženská intolerance. A co kurva jejich intolerance?! Sorry za dlouhý koment a případné chyby, jsem nasranej. Ať vás bůh provází. Hovno starejte se sami o sebe a nespoléhejte na ochranu z hůry, tam na nás totiž serou:)

3 hank009 hank009 | 22. března 2013 v 12:43 | Reagovat

[2]: Takový krásný komentář jsem ještě nedostal. Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.

4 Pan kacíř Pan kacíř | 22. března 2013 v 13:45 | Reagovat

Díky mistře Henký

5 hank009 hank009 | 22. března 2013 v 14:15 | Reagovat

[2]: Jen mám strach, aby tvoje komentáře nebyly jednou delší než moje články. Mohli bychom si to pak vyměnit. Ty bys psal, já bych komentoval :))))

6 Pan kacíř Pan kacíř | 25. března 2013 v 10:25 | Reagovat

To by bylo nemilé, už se radši budu krotit :)

7 Kalel Plíhal Kalel Plíhal | E-mail | Web | 18. července 2013 v 17:23 | Reagovat

Byznys je dneska ve všem, celý svět je jím ovládání. Každý z nás se chce mít lépe než někdo druhý a tak jdeme po penězích, zakládáme firmy, budujeme korporace. Pro někoho je cílem iso 9001 aby o jeho kvalitách nikdo nepochyboval, jiní zase spoléhají naštěstí. Každý to má jiné, ale pokud chceme v tomhle světě zapadnout, tak je byznys a dobrý managment nezbytný

8 Petr Ulk Petr Ulk | E-mail | Web | 18. července 2013 v 22:35 | Reagovat

JJ, byznys holt hýbe světem, třeba takové sídlo společnosti praha 3 změní celé vaše podnikání zcela k lepšímu, vyzkoušel jsem to na svojí firmě a jsem maximálně spokojen

9 Anna Mercová Anna Mercová | Web | 15. března 2016 v 7:37 | Reagovat

http://vasuspech.cz/jak-si-uspesne-plnit-sve-sny/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama