Duben 2013

Amíci káží o rasismu

24. dubna 2013 v 11:56 | Hank009 |  Články
Nedávno jsem seděl s jedním výborným kamarádem v hospodě, a protože oba už nějaký ten pátek pracujeme, posteskl si, že někde četl článek, ve kterém se psalo, že po osvobození všech daní vychází z hrubého příjmu asi jen 45%. Takže 55% jde na veškeré daně, sociální jistoty, pojištění a podobné záležitosti.
Není to v naší republice vůbec jednoduché. Makal jsem od patnácti let vždy celé prázdniny ve škole, abych si něco přilepšil a vydělal. Mezitím jsem odpracoval pár měsíců v kuse a podobně. Jaké nemilé překvapení mě potkalo, když jsem po dokončení školy přišel na úřad práce a nedostal jsem ani korunu. A to jsem tam musel pravidelně dojíždět, abych mě milá paní pokaždé ujistila, že pro člověka s vysokoškolským titulem žádné zaměstnání nemá a ani mít nebude. Takže jsem si práci našel sám a začal se postupně stavit na vlastní nohy.
A pak tu máme ty cikány. Teda pardon, Romy. Takovým oslovením bych se dopouštěl diskriminace a to já dělám velmi nerad. Taky je někdy média označují za nepřizpůsobivé. Narážím na to kvůli zveřejnění výroční zprávy USA, v níž se píše, že naše vláda to zde s Romy nezvládá, diskriminuje je a omezuje jejich práva. Přitom běžný český nepřizpůsobivý se má v naší milované zemi jako prase v žitě. Jen se válí, nic nedělá, nedělal a nikdy dělat nebude, a když půjde do penze, tak protože nikdy nepracoval, tak mu důchod vyměří podle průměrné mzdy. Takže ho bude mít daleko lepší než většina poctivě pracujících.
Podle té zprávy jsou to chudáčci, kteří žijí v bídě na pokraji životního minima. Takže za prvé. Kdo jim za to může, že nechtějí pracovat? Začíná to už že nechodí do školy, nemají zájem o vzdělání a pak se můžou divit, že neseženou práci, ani kdyby chtěli. A za druhé, tito nebozí chudáci si jezdí v mercedesech, jinak se celý den flákají v ulicích tak kradou, řvou a znepříjemňují život ostatním. Na úřadech se tváří jako největší chudáci a když je pohřeb jejich krále, tak do hrobu hází tisícovky, zlaté řetízky, a flašky s drahým chlastem. Průměrně dostávají od státu daleko víc, než si kdo vydělá, tak proč by makali, že? Ale jakmile se do nich někdo obuje, tak se ohání diskriminací a rasismem, ale to že jsou ve městech čtvrtě, kam se normální člověk odváží stěží přes den, natož v noci je v pořádku. To diskriminační není. Dělají si co chtějí, jezdí na černo městskou dopravou a nakonec ještě zatěžují všechny věznice.
Takže milí Američané, to že jste si sami dovlekli do země černochy jako otroky a později to na oko vyřešili tak, že se tváříte, jako by se nic nestalo je sice hezké, ale kdo vám dal právo psát zprávy o České republice jako o diskriminační zemi, ve které je utlačovaná romská menšina? Zameťte si laskavě před vlastní prahem a podívejte se na vaše městské periférie a černošská gheta. Nemám nic proti Romům ani černochům. Pokud jsou to slušní lidé a nemusím hledat obušek v batohu, když potkám větší skupinku, tak mi vůbec nevadí. Ale kolik takových Romů je? Já osobně žádného neznám. Co mi vadí, jsou potřeštěné zprávy USA jako státu, který si to ve vlastní zemi pěkně posral a nemá ani páru, jak nastalou a stále se zhoršující situaci vůbec nějak řešit. Ať si udělají pořádek doma a pak si můžou kritizovat ostatní státy, které poslušně živý skupinky příživníků. Nejvíc rasistický stát bude kázat něco o rasismu v ČR, a když přijde na věc, tak si o České republice amíci myslí, že je to součást Čečenska.

Buržousti v čele EU

16. dubna 2013 v 9:34 | Hank009 |  Články
Evropská unie je nádherná věc. Přijme za své různé státy, ve kterých jako daň za vstup zničí jejich největší vývozní komodity a do té dané země bude dovážet svůj šunt a pekelně na něm vydělávat. Tyto mocnosti se samozřejmě nezapomenou ohánět čísly, kolik a kam přispěly a podobné matoucí statistiky. V naší zemi tak dopadly cukrovary a postupně se likviduje všechno, co se oněm buržoustům nelíbí. Jednoduše sestaví komisi, přidělí jí krásný grant a tato komise vymyslí, jak z normálního obchodu udělat obchod nelegální. EU je jenom systém, který kontroluje veškerý obchod na nadnárodní úrovni a z bohatých států dělá ještě bohatší a všechno kontroluje čísly, které jsou sice pravdivé, ale jaksi jen napůl.
Vysvětlím na příkladu. Představte si skupinku lidí, kteří přispívají nějakou částkou do společného rozpočtu. Najednou nastane situace, že nezodpovědný Franta si chce žít nad poměry a nijak zvlášť ho nezajímá, že si to nemůže dovolit. A protože je Franta super týpek, je vlastníkem lukrativních pozemků a nemovitostí a všichni ho tedy mají rádi, domluví se, že mu společně půjčí peníze za určitých podmínek. Samozřejmě mu to vysvětlí tak, aby to ten nebožák nepochopil správně a neřeknou mu, že odteď je jejich dlužníkem a že si s ním mohou dělat co chtějí. A tak ostatním kamarádům zbývá vyřešit už jen malá drobnost. Kolik kdo vlastně nebohému dlužníkovi půjčí. Nikomu se do toho moc nechce, ale udělat se to musí. Začnou se vytahovat čísla, chvíli se všichni handrkují, ale nakonec se všechno nějak domluví.
Na konci roku se tito kamarádi sejdou, aby si při pivku řekli, jak minulý rok hospodařili. Nejbohatší z nich, říkejme mu třeba Josef, začne okamžitě rozkřikovat kolik peněz dal do společného rozpočtu a kolik ještě půjčil kamarádovi Frantovi. Ostatní mlčí, protože tolik peněz si dovolit nemůžou. A teď přijde ta pointa. Josef dal deset tisíc plus pět půjčil. Ostatní dali jeden tisíc a pět set půjčili. Takže to vypadá, jako kdyby na tom byl nejvíc bitý chudák Josef. Jenže tohle se říká v hospodě a na veřejnosti, ale ve skutečnosti každý ví, že Josef bere ročně tři miliony a ostatní jen třicet táců.
Ale co jsem to chtěl vlastně říct? Jo už vím. Ty komise. Takže EU sestavila komisi, vyčlenila jí rozsáhlý grant a tato komise vydá doporučení, kvůli kterému kamiony nebudou moct být takové ohavně ploché a krabiciózní, ale hezky kulaťoučké. Nedává to smysl a každý si jen řekne, že je to jen stupidní doporučení a mávne nad tím rukou. Já bych ale nic nedal za to, že někde v některém z těch buržoustích států se chystají vyrábět aerodynamické tahače a zjistili, že to nebude tak jednoduché a hlavně výdaje na vývoj nových prototypů budou nemalé. Takže si zajdou poplakat na ramena politiků. Ekonomům řeknou, že to ušetří statisíce ročně na jednom autě na spotřebě, zeleným že se tím sníží emise, zdravotnictví že takto tvarované tahače usmrtí méně lidí a lidem všechno dohromady. Páni politici se domluví, sestaví komisi, která vydá doporučení a daná automobilka začne vyrábět. Ze začátku to bude stát nehorázné sumy a proto ostatní automobilky zůstanou při starých modelech a dál budou sypat jeden tahač za druhým. A za dva roky, až se rozjede výroba těchto nádher naplno, nezůstane jen na doporučení, ale nenápadně se přejde k povinnosti ze zákona. Starým, neekologickým a vražedným strojům se napaří daně z toho či onoho a nakonec stejně všichni zjistí, že budou muset vyrábět tyto hezky tvarované sráče. Jenže tou dobou si každý raděj koupí kamion "vyhovující" podle nové normy, než aby platil nehorázně přemrštěné poplatky za škaredou herku. Takže se penízky vynaložené na vývoj automobilce velmi rychle vrátí a navíc má ten daný výrobce minimálně dva roky zaručený monopol na trhu s tahači. Nikdo už nemůže nic namítnout, zákon je uveden do praxe a konkurence je rozmetána jako smetí.

Hank hlásí návrat

15. dubna 2013 v 13:49 | Hank009 |  Články
Zdravím všechny ty, co čtou mé články. Moc vás není, ale přece jen už by to chtělo nějaký nový materiál v podobě nějakého příspěvku. Jenže nevím o čem psát. V novinách nic není, teda kromě pár dobrých článků v ženských magazínech, za okny slunečno a teploučko a já sedím v kanclu s teplotou a předstírám, že něco dělám. Jaký pech. Už jsem měl radost z jara a stačil jedena větší přeháňka a následné totální promočení a už zase nemůžu pořádně mluvit. Ale co, nejde přece o mě, ale o vás, mí drazí čtenáři. Jenže mě to nejde jako dřív, kdy jsem chrlil jeden článek za druhým a to ještě na různé stránky.
Zlom nastal v dobách, kdy jsem byl unaven tímto zběsilým tempem a honil si ego na komentářích, které jen chválily. Chtěl jsem víc. Chtěl jsem 200 návštěv za den deset komentářů a podobné sci-fi scénáře. Začal jsem se poohlížet po jiných stránkách, kde by ocenili moji práci i finančně a mé dílka četlo víc a víc lidí. Jak hluboce jsem se mýlil, když jsem zde psal, že tu nemám dostatečnou možnost k rozletu, jak mi to svazuje ruce a jak chci být ještě lepším.
Situace se má asi následovně. Ozve se vám někdo z nějakých stránek, že zabloudili na váš blog a že se jim líbí váš styl, bla bla bla… Mají pro vás nabídku, budou vám dávat peníze, zaručí vysokou návštěvnost, ale za to taky chtějí něco na oplátku. Jde o konkrétní počet příspěvků za měsíc a volné téma. Zní to bombasticky, ale jakmile něco vyprodukujete, nastoupí cenzura. Mohl bys tuto část napsat trochu jinak, tohle je trošku nevhodné, to by zase mohlo pobouřit některou část čtenářů a nakonec vám řeknou, že by byli raději, kdybyste na toto téma vůbec nic nepsal. A obratem vám nabídnou jiné téma. Postupem času, článek za článkem vás masírují neúnavně dál, se jim na to vyserete. Teda já se jim na to vysral. Abych neustále něco předělával k obrazu někoho jiného, tak o tom psaní zkrátka není. Je to zábava a relaxace.
A tím se krásně dostávám k jádru věci. Seru na malou návštěvnost, nebudu plakat, že mi tu chodí pár lidí a že to dělám vlastně jen pro ně a ještě k tomu zadarmo. Jak jen jsem mohl být tak hloupý. Záměrně nepoužívám slovo kretén, protože by to mohlo pobouřit nějakou část čtenářů.
Takže. Zapomeňte na ten mozkový průjem, který jsem si způsobil článkem Hastala vista, baby. Byl jsem tak zaslepen, že jsem si neuvědomoval, proč vlastně píšu. Dělám to rád a když jsem teď nějakou dobu vůbec nepsal, zapomněl jsem, jaký je to pocit. Samozřejmě se do toho budu muset zase dostat, takže na něco trošku lepšího si budete muset chvíli počkat.
Ale nezoufejte. Hank je zpět a zase vám bude masírovat oční bulvy svými neotřelými ironiemi, ponurým humorem a perverznostmi všeho kalibru. Jen jak se dám trochu do kupy, tak sem něco šoupnu a budu se snažit dostat se zase na dva články týdně. Asi napíšu něco o ženských, to bude určitě výborné zahřívací kolo. Jsou to totiž nádherné bytosti, kvůli kterým my chlapi ze sebe dokážeme udělat největší idioty a ještě nás donutí přijmout fakt, že je to pro naše dobro.