Květen 2013

Stát má největší strach z Romů

28. května 2013 v 14:21 | Hank009 |  Články
Ani to netrvalo nějak dlouho a máme tu znovu útok našich romských spoluobčanů, který rozvířil vášně nejedno z nás. Nejde ani tak o to napadení, ač bylo jakkoliv brutální a zákeřné, ale jde hlavně o to, jak se k tomu staví média a policie. Kdyby neuniklo nějakou náhodou video z útoku a nezačalo se šířit internetem rychleji než porno v klášteře, tak by se celý incident zase hezky zametl pod koberec. Ono když se nějaký čas svinstvo zametá pod koberec, tak to je dočasně udržitelný stav. Jakmile je toho svinstva víc, tak o ten nahromaděný kopec špíny pod kobercem někdo zakopne a najednou je to obří průser a všichni jsou z toho vyvalení jak japonští turisti v Praze.
Až na pár výjimek si nikdo v naší republice nechce cokoliv začít s cikány a raději jim vyhoví, než aby musel ty uřvané huby poslouchat. Sám jsem to zažil na úřadech a nechtěl bych být v kůži paní v okénku, když si přijde matka s šesti dětmi žádat o přídavky, podporu na bydlení a bůhví co ještě.
Když ono inkriminované video dostala média, tak je nechtěla. Já i přes to, že čtu noviny denně, jsem si nevšiml, že by nějaká zpráva o Duchcově proběhla. Nebýt toho videa, tak by se celá věc hezky v tichosti vyřešila a nikdo by se zase nic nedozvěděl.
Naskýtá se tedy otázka, proč se všichni snaží tyto incidenty tajit? Podle mě už má spousta poctivě pracujících občanů všech těch příživníků plné zuby. Nejde jen o Romy, ale ti jsou prakticky v tomhle na první příčce v pomyslném žebříčku. Stát se těchto lidí bojí, z Evropské unie jsme neustále bombardování nařčením, jací jsme rasisti a tak raděj stát platí nehorázné sumy lidem, kteří nikdy nepracovali. Jediné co opravdu stát nechce je, aby docházelo k nepokojům a demonstracím proti menšinám a podobné aktivity. Místo toho, aby si v tom svém systému udělal pořádek, tak raději se bude tvářit jako mrtvý brouk a každému, kdo se opováží říct něco proti takto debilně nastavenému systému, okamžitě zavírá hubu a ohání se rasismem a podobnými triky. V čem je to jiné než komunistické praktiky? Jedině v tom, že se tomu říká demokracie. Praktiky v tomto směru jsou úplně stejné. Samozřejmě že spolupracují jak média (která mají být nestranická, ale všichni dobře víme, jak to ve skutečnosti je), tak policie a všichni jdou na ruku politikům, kterým se nechce udělat potřebné kroky a konečně nastolit pořádek. Současný stav je neudržitelný a situace se bude jenom zhoršovat. Jsem velmi zvědavý, jak dopadne momentální kauza, protože už mě opravdu sere, že se mnou se nikdo nepáře a ti co cíleně nepracují se mají jako prasata v žitě za peníze nás, kteří poctivě odvádíme daně snad už ze všeho, z čeho se jen dá.

Joint za tisícovku

17. května 2013 v 7:49 | Hank009 |  Články
Naše vláda zase jednou zabodovala. Před nějakým časem svitlo světélko naděje v podobě konopí jako léčebného přípravku. Už když se papaláši chystali konopí pouze dovážet a v prvním roce vyzkoušet tuto alternativní léčbu, začalo to zavánět průserem. Je jasné, že jde o cenu. Takto dovezené konopí je zbytečně drahé a vláda všemu zasadila poslední hřebíček do rakve tím, že na léčebné konopí nebudou přispívat zdravotní pojišťovny. Takže kecy o tom, že tímto dojde k zastavení domácích pěstitelů, jsou tatam. Ani se mi nechce přemýšlet zpětně nad tím, jak dlouho se celý proces připravoval, kolik to stálo peněz a nakonec je to jen další nepoužitelný zákon. Nejlepší na tom je, že v době přípravy takovýchto zákonů se poukazuje na chyby a problémy, které díky takto nastavenému zákonu vzniknou, nikdo jich však nedbá a nakonec jsou všichni velice překvapení, že se tyto výzvy naplnily.
Praxe zůstane stejná. Policie bude přehlížet drobné pěstitele, kteří si vypěstují pár rostlinek a budou je používat na různé mastičky nebo jim bude takto získané konopí pomáhat v léčbě různých nemocí. Pokud vás udá závistivý soused, na kterého jste zapomněli s mastičkou, tak to cajti samozřejmě řešit musí a dotyčný si to potom může patřičně odskákat.
Takže co dál? Z pozice politiků mi to připadá asi takto:
Lidi řvou po legálním konopí pro léčebné účely. Co s tím budeme dělat? To se za normálních okolností přece nemůže protlačit. Tak to uděláme stylem "vlk se nažral a koza zůstala celá". Uvedeme do praxe zákon, který umožní konopí pro léčebné účely používat, ale uděláme to tak, aby to ve skutečnosti nebylo možné.
Takže to sice možné je, ale nikdo z vážně nemocných si to nemůže dovolit, takže pořád pojede na černo. Snese se vlna kritiky a všichni začnou obviňovat všechny a můžou nastat následující případy, jak vzniklou (posranou) situaci řešit. Za prvé se může stát to, že když se to nikomu nelíbí, tak to necháme tak jak to je a s konopím máte útrum. Může se pak argumentovat s tím, že lidé to chtěli, a když jim to dáme, tak o to nestojí. Zkrátka prasárna. Nebo může nastat druhá možnost a to ta, že se povolí pěstovat konopí pár firmám v česku a tím celý proces zlevnit. Což je ovšem zase běh na dlouhou trať a jen tak to nebude. A hlavně se do toho nikomu nebude chtít, protože se v tomto případě očekává ostrá palba kritiky po celou dobu přípravy takového projektu. A nebo třetí varianta a to ta, že vláda se vysere na složité procesy tolerance policí a povolí pěstovat marihuanu pro léčebné účely přímo spotřebitelům. To by bylo nejjednodušší, ale to zas boudo všichni řvát, že se toho začne zneužívat. Osobně si myslím, že kdyby se to povolilo tímto způsobem, tak by žádné problémy nevznikly. I když by si to takto pěstovali i běžní huliči, tak na druhou stranu by tím odpadl ten fakt, že si musí trávu kupovat na černém trhu. Čímž by dali volnou ruku lidem a navíc by tím zatli tipec Vietnamcům a jejich velkopěstírnám.
Jenže to zní až moc krásně na to, aby to mohla být pravda. Stát by se takto prakticky odstřihnul od přísunu peněz, které by z výroby konopí měl. Je to stejné jako s chlastem a cigaretami. Daně, daně a daně ze všeho, co se lidem líbí nebo naopak co nejvíc potřebují. A ještě to budou frajersky komentovat tím, že vysoké daně jsou kvůli tomu, aby to všechny odradilo od takto návykových a nebezpečných látek. Úvahu nechám na každém za vás a rozloučím se vtipem, který jsem někde pochytil.
Pokud stát tvrdí, že vysoká daň z tabáku má přimět lidi nekouřit, daň z alkoholu nepít, tak s daní se mzdy to správně pochopili asi jenom cikáni.