Joint za tisícovku

17. května 2013 v 7:49 | Hank009 |  Články
Naše vláda zase jednou zabodovala. Před nějakým časem svitlo světélko naděje v podobě konopí jako léčebného přípravku. Už když se papaláši chystali konopí pouze dovážet a v prvním roce vyzkoušet tuto alternativní léčbu, začalo to zavánět průserem. Je jasné, že jde o cenu. Takto dovezené konopí je zbytečně drahé a vláda všemu zasadila poslední hřebíček do rakve tím, že na léčebné konopí nebudou přispívat zdravotní pojišťovny. Takže kecy o tom, že tímto dojde k zastavení domácích pěstitelů, jsou tatam. Ani se mi nechce přemýšlet zpětně nad tím, jak dlouho se celý proces připravoval, kolik to stálo peněz a nakonec je to jen další nepoužitelný zákon. Nejlepší na tom je, že v době přípravy takovýchto zákonů se poukazuje na chyby a problémy, které díky takto nastavenému zákonu vzniknou, nikdo jich však nedbá a nakonec jsou všichni velice překvapení, že se tyto výzvy naplnily.
Praxe zůstane stejná. Policie bude přehlížet drobné pěstitele, kteří si vypěstují pár rostlinek a budou je používat na různé mastičky nebo jim bude takto získané konopí pomáhat v léčbě různých nemocí. Pokud vás udá závistivý soused, na kterého jste zapomněli s mastičkou, tak to cajti samozřejmě řešit musí a dotyčný si to potom může patřičně odskákat.
Takže co dál? Z pozice politiků mi to připadá asi takto:
Lidi řvou po legálním konopí pro léčebné účely. Co s tím budeme dělat? To se za normálních okolností přece nemůže protlačit. Tak to uděláme stylem "vlk se nažral a koza zůstala celá". Uvedeme do praxe zákon, který umožní konopí pro léčebné účely používat, ale uděláme to tak, aby to ve skutečnosti nebylo možné.
Takže to sice možné je, ale nikdo z vážně nemocných si to nemůže dovolit, takže pořád pojede na černo. Snese se vlna kritiky a všichni začnou obviňovat všechny a můžou nastat následující případy, jak vzniklou (posranou) situaci řešit. Za prvé se může stát to, že když se to nikomu nelíbí, tak to necháme tak jak to je a s konopím máte útrum. Může se pak argumentovat s tím, že lidé to chtěli, a když jim to dáme, tak o to nestojí. Zkrátka prasárna. Nebo může nastat druhá možnost a to ta, že se povolí pěstovat konopí pár firmám v česku a tím celý proces zlevnit. Což je ovšem zase běh na dlouhou trať a jen tak to nebude. A hlavně se do toho nikomu nebude chtít, protože se v tomto případě očekává ostrá palba kritiky po celou dobu přípravy takového projektu. A nebo třetí varianta a to ta, že vláda se vysere na složité procesy tolerance policí a povolí pěstovat marihuanu pro léčebné účely přímo spotřebitelům. To by bylo nejjednodušší, ale to zas boudo všichni řvát, že se toho začne zneužívat. Osobně si myslím, že kdyby se to povolilo tímto způsobem, tak by žádné problémy nevznikly. I když by si to takto pěstovali i běžní huliči, tak na druhou stranu by tím odpadl ten fakt, že si musí trávu kupovat na černém trhu. Čímž by dali volnou ruku lidem a navíc by tím zatli tipec Vietnamcům a jejich velkopěstírnám.
Jenže to zní až moc krásně na to, aby to mohla být pravda. Stát by se takto prakticky odstřihnul od přísunu peněz, které by z výroby konopí měl. Je to stejné jako s chlastem a cigaretami. Daně, daně a daně ze všeho, co se lidem líbí nebo naopak co nejvíc potřebují. A ještě to budou frajersky komentovat tím, že vysoké daně jsou kvůli tomu, aby to všechny odradilo od takto návykových a nebezpečných látek. Úvahu nechám na každém za vás a rozloučím se vtipem, který jsem někde pochytil.
Pokud stát tvrdí, že vysoká daň z tabáku má přimět lidi nekouřit, daň z alkoholu nepít, tak s daní se mzdy to správně pochopili asi jenom cikáni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pan pěstitel Pan pěstitel | 17. května 2013 v 11:56 | Reagovat

Z mého čistě subjektivního pohledu, který je však nekompatibilní s fungováním našeho státu a jeho legislativy, by bylo nejlepší marihuanu legalizovat kompletně s tím, že by pěstovali marihuanu pouze seed banky které by kontroloval nějaký nadřazený státní orgán. V prodejnách konopí by potom člověk mohl nakoupit za patřičný obnos kontrolovanou, kvalitní a zdaněnou trávu a nebo by na speciální předpis dostal „dotovaný“ lékařský model (lékařské konopí má jiný obsah účinných látek, než tráva ke kouření). Policií značně podhodnocený odhad množství spotřebované marihuany hovoří o dvaceti tunách, které se u nás ročně vyhulí.Toto množství marihuany zakoupené na černém trhu a spotřebované našimi veselími kamarády je obrovské a kdyby se toto kvantum hulení zdanilo (samozřejmě by to nesmělo po zdanění vycházet dráž než na ulici), tak peníze vybrané na této dani by klidně mohli dotovat onu lékařskou marihuanu, když ty zasrané pojišťovny proplácení odmítají. Další věcí je že konopí jako rostlina má četné využití v průmyslu, celou rostlinu lze zpracovat (vlákna mají mnohé využití, případně to jde spálit jako biomasa, když se nám stím nebude chtít jebat) a vydělat i na dalších věcech mimo oněch voňavých,  lepivých a léčivých paliček.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama