Článek jako Brno

12. července 2013 v 10:05 | Hank009 |  Články
Poslední dny je internet plný komentářů, diskusí a dokonce dost vášnivých diskusí ohledně nového raperského klipu o Brně. Ona údajná hymna Brna v mnohých lidech vzbouzí pohoršení a nepřiměřené reakce. Správci internetových stránek nestačí mazat rasistické komentáře, a aby taky ne. Situace ohledně tohoto tématu je v poslední době velmi napjatá a pomalu se překlápí do starého známého: pokusíme se to zamést pod koberec.
Všimněte si, jak při prvních demonstracích se řešily sociální dávky, nezačlenitelnost Romů do české komunity, problémy s nimi a podobně. Dnes se píše o tom, že se s nimi přece v jejich komunitě žít dá, že je tam spousta dobrých lidí a bílí s barevnými dohromady dokážou žít. Už to totiž začíná všem pěkně přerůstat přes hlavu, takže se nastolila následující taktika: když problém nejde řešit, tak se začne psát o tom, že to vlastně problém vůbec není, že se dá na věc dívat i z jiné strany a jakmile se tyto fámy začnou šířit správným směrem, začne se tvrdě zakročovat proti těm, co si myslí opak a následovat budou exemplární potrestání. A tím se celý problém jakoby na oko vyřeší. Ti, co volají po změně, dostanou pořádně za uši, protože změnu nechce nikdo provést.
Nicméně abych se vrátil k tomu klipu. Přijde mi, že přesně vystihnul všechny temné stránky města, jako takového. Samozřejmě že Brno nabízí mnoho krásných míst, kde se dá výborně relaxovat, popíjet vínko z petky na Petrově, tančit u toho salsu, nicméně návrat v nočních hodinách přinese přesně ten pohled na odvrácenou stranu města, jak je vyobrazena v onom klipu. O tom, že je to rap a že to není bůhvíjaký text, se nemá smysl vůbec vyjadřovat. Existuje spousta lidí, kteří chodí městem s růžovými brýlemi a snaží se všechny tyto věci nevidět. A právě tento typ obyvatelstva může pojetí vydavatelů webu Prigl.cz pohoršovat. To že jsou tam cikáni, je jen taková spojka jak ještě víc rozvířit reakce.
Prostě a jasně. Je to temná stránka Brna a co si budeme nalhávat, přesně taková je. Každé město má své vady i krásy a nemůžou se pořád dokola jen pět chvalozpěvy a tvářit se, že něco takového neexistuje. Existuje, existovalo a existovat bude. Ať se vám to líbí nebo ne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama