Analogový chlápek v digitálním světě

7. září 2013 v 14:58 | Hank009 |  Články
Nikdy jsem se nepovažoval za člověka, který tráví spoustu času psaním esemesek, vysedává u facebooku a různých komunikačních kanálech spojených s užívání počítače. Měl jsem vždycky za to, že je osobní kontakt lepší a psát si po netu je pro amatéry nebo lidi, co třeba nemají dost sebevědomí, aby se bavili s druhými tváří v tvář. Mnohým to sice může pomoci a ať chceme nebo ne, tento styl komunikace je nedílnou součástí naší společnosti. Nic se však nemá přehánět a asi nebudu sám, když řeknu, že je krajně nevychované, když někde ve společnosti, byť třeba v zaplivané hospodě někde u piva, jistá osoba sedí a celou dobu jenom čumí do telefonu. Dle mého názoru to jen vyjadřuje to, že je té osobě přednější někdo jiný, kdo zrovna v onom pajzlu není a znamená to, že by asi byl nejraději někde jinde.
Neříkám, že jsem nějaký bontonem oplývající člověk a taky si někdy přečtu esemesku ve společnosti, ale většinu času strávit přilepený na displeji, to je prostě nevycválanost a podtrhuje to jen fakt, že ta osoba vyloženě pohrdá osazenstvem u stolu. Bohužel pro mladší generace je to běžnost a nikomu nepřijde vůbec divné, že by ostatním mohlo něco takového vadit. Argumenty typu že je to neodkladné a že si ty telefony můžou ostatní vytáhnout taky, jen ukazují hloubku problému v celé jeho nahotě.
Asi jsem buďto staromódní a nejdu s dobou, ale tohle chování je opravdu zarážející. A navíc čím mladší lidé, tím je to s telefony a internetem v nich horší. Nechci vidět situaci za pár let, to už mi asi hlava nebude brát vůbec.
Vzpomínám si, jak jsme se pár let zpátky smáli turistům, jak si všechno fotí, natáčí na kamery a klepali si přitom na čelo. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že to bude u nás stejné a ještě horší, tak bych tomu v žádném případě nevěřil.
Nicméně pokrok nezastavme, má to i své výhody, ale děsí mě představa, kam až to bude v budoucnu směřovat a čeho všeho se dočkáme. Jen doufám, že to nebude svět jako z filmu Demolition Man. Nemůžu si pomoct, ale asi jsem opravdu analogový chlápek v digitálním světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pan "Asociální" Pan "Asociální" | 9. září 2013 v 15:27 | Reagovat

Rozviň svůj klid Hanku :)
Ale jinak naprostý souhlas, taky mě to krajně irituje, když jsem někde na pivu a polovina osazenstva si tam mastí displaye a já vidím ty jejich nasvícený xichty. Vzhledem k tomu, že dnes už má takřka každej internet v mobilu, tak odpadají ty klasický hospodský debaty a spory o tom kdo má pravdu, nebo že ta či ona věc je lepší protože... Jakmile někdo nesouhlasí, tak se ponoří do svého smartfounu a za chvíli celou debatu zabije fakty z wikipedie. Problém byl vyřešen, všichni se poučili, ale už zase není co řešit a je třeba hledat nové téma ke sporu:) Do hospody chodím proto, abych si pokecal s lidma a né abych (nemám teda FB) si dal pivo a navzájem si s osazenstvem restaurace aktualizoval statusy a psal hovna na zeď. To si můžu koupit lahváča a psát sračky z domu. Mám strach, že si za chvíli budu muset objednávat pivo vzkazem pinklovi na jeho "Fejsko" Bože toho se nechci dožít!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama