Czechia

9. října 2013 v 10:26 | Hank009 |  Články
Nechci se bavit o současném prezidentovi, protože ho nemám rád. S většinou jeho názorů nesouhlasím a nijak tomu není i tentokrát. Nelíbí se mi název Czechia. Nejsem zdaleka sám a poslední dobou to ve společnosti vzbuzuje názorové debaty, ale dlouho jsem si nenapsal nic aktuálního, tak se jen stručně k tomuto tématu vyjádřím.
Líbí se mi však jednoslovný název, zní to prakticky a účelově. Osobně bych se přikládal spíše k názvu Czechlands, je to pro mě přijatelnější a výstižnější. Czechia mi připadá jako zastaralé slovo, z kterého jakoby někdo jen smetl prach a chtěl ho kdesi z pradávné kroniky vyjmout a uvést do současného používání.
Souhlasím s názorem, že se nebude Czechia plést s Čečnou, ale to mi přijde jako velmi slabý argument a to hlavně z toho důvodu, že polovina světa ještě pořád používá název Československo a taky už snad se nebude opakovat incident, kdy došlo k oné nešťastné záměně naší republiky s Čečnu.
Z globálního hlediska je to však úplně jedno, protože velikost a postavení našeho státu ve světě je srovnatelná s plivancem v moři a mnoho lidí ani neví, kde Česká republika leží. Takže si tam dejte, co chcete, žádný vliv to mít nebude, jenom bude zase několik nasraných lidí, kterým se to nelíbí. Těm co s tím souhlasí, je to jedno. Jediný člověk, kterému na tom opravu záleží a chtěl by to změnit, je Zeman, ale v tomto případě si nejsem jist, jestli to zase není jenom další z mnoha jeho drobných bezvýznamných kroků, kterými chce ukazovat a vymezovat svoji moc a leštit si svoje nafouknuté prezidentské ego.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama