Květen 2014

Jágr končí u repre

27. května 2014 v 23:01 | Hank |  Články
Dlouho jsem nic tady nenapsal a musím přiznat, že mi to asi opravdu chybí. Bral jsem to jako můj ventil, kdy jsem reagoval na různé podněty, které mě každý den provázely. A dnes musím říct, že toho bylo na jeden den opravdu hodně a nenechalo mě to bez reakce.

Tak zaprvé. V KLDR se stala nehoda. Zřítila se budova a zahynulo velké množství lidí. Co se stalo? Nic zvláštního na místní poměry. Kim Čong-un nechal čtyři inženýry, kteří byli zodpovědní za stavbu budovy popravit. Hotovo, vyřešené. Při takové zprávě člověk ani nemusí číst článek, stačí nadpis a má jasno. Co se stane? Nic se nestane.

Zeman citoval islámské proroctví. Podle jakéhosi odborníka velmi nešťastně. I když nesympatizuji s tímto člověkem, tak tentokrát je vidět, že udeřil hřebík na hlavičku a to zejména tím, že se k tomu vyjádřil. Všichni jsu posraní něco říct, protože se bojí kritiky kvůli útokům na náboženské vyznání, rasismu a podobně. Ono se jim to mluví od stolu, ale asi si nepouští videa, kde jede zvuková stopa ve složení výbuchů bomb, střílení ze samopalů, jásotu zapojených chlápků a neustálého opakování Aláh akbar.

Pak takové ty obyčejné kalsiky, jako na Ukrajině je bordel, umírají lidé, Rusáci se třesou na další území, což už nikdo ani nečte, protože už to každý bere jako samozřejmost. To samé platí i pro povodně. Jsou tu každý rok na jaře, pokud to není stoletá voda, tak to nikoho nezajímá, jsou to jen lokální záležitosti a koho se to přímo netýká, tak nehne ani brvou. Což neplatí pro případy internetových videí, kdy si to každý pustí, protože je přece zábava vidět, jak voda teče všude a bere co se jí do cesty postaví. Hlavně když se to netýká lidí samotných.

No a největší perličkou jsou diskuse o hokejistech, jak to zase zmastili a hlavně, že Jágr už nebude reprezentovat. Nechápu, proč se někdo diví. Kluci letos hráli bezvadný hokej, dřeli a bylo na nich vidět odhodlání a obětavost. Nedovezli sice placku, ale za to srdíčko u mě mají velké plus. To že Jarda nebude reprezentovat jeho rozhodnutí a udělal dobře. Hokej se hraje pro fanoušky, pro tým a když je to nároďák, tak samozřejmě i pro svou zemi. A co se těm klukům za to dostává? Jenom kritika a nadávky. To je totiž to slavné české vlastenectví. Když bylo Nagano, tak byl každý hrdý na to, jaké máme hokejisty, ale teď, když to není úplně podle představ fanoušků, tak místo aby reprezentanty podpořili, tak je poplivou. Já se těm hráčům divím, že se na to nevyserou všichni do jednoho. No a Jágrovi úplně rozumím. V jeho věku dělat tohle, to chce fakt kus srdce a vlastenectví. To je totiž pan hokejista. A přes to všechno bere věci s nadhledem. Nestala se z něj žádná primadona jako z různých fotbalistů typu Ronaldo a podobně. A to že končí u repre beru a chtěl bych mu za to, co pro nás dokázal moc poděkovat. A taky pochválit všechny, jak letos na šampionátu makali. Klobou dolů. Kdyby nás takto reprezentovali ti vocasové v Bruselu, tak budeme za chvíli velkou zemí. Ne rozlohou, ale duchem. Jenže to se nikdy nestane, protože se dokážeme chytit jenom toho, co je dobré a když náhodou to není podle našich představ, tak místo hledání řešení, hledáme pouze viníky, na které můžeme ukázat prstem. A nejsme myšlením daleko od toho řešení z KLDR. Posrals to, tak za to pykej. Popravit a je to vyřízené.