Ekologie po Evropsku (EE)

6. srpna 2014 v 19:42 | Hank |  Články
Dnes je významný den. Poté, co jsem zveřejnil článek o povlečení, je tu další s tématikou muž pánem bytu. Podtitul: Zatím mu to moc nejde.

Teď ale vážně. Koupil jsem si vysavač. Teda je objednaný, ale kvůli "problémům na D1" mi ho doručí az zítra. Stejně bych pro něj dnes nešel. A pochybuju, že pro něj půljdu zítra. No a vzhledem k tomu, že v pátek hned z práce odjíždím na víkend do úplně cizí země (Slovensko), tak to nechám na příští středu. V pondělí se mi totiž nebude chtít, protože budu muset jít nakoupit a taky proto, že pojedu na kole, protože v pondělí nikdy nestíhám ani na devítku do háku, takže šlapu přes mendl jak divej, abych to aspoň tochu stáhl. No a v úterý si určitě budu chtít trochu odpočinout od toho víkendu a těžkýho pondělí, takže když nepůjdu ve středu na pivo (s vysavačem na škopek, to je v partě společenská sebevražda) tak ho vyzvednu.

Vlastně nevím. Ještě musím vyzvednout z pošty dva dopisy, protože pošťáci už nezvoní na zvonek, i když jste doma a rovnou předpokládají, že tam nejste a hodí papírek do schránky. Aby mi to zjednodušili, tak ještě mi jeden dopis dají na heršpickou a druhý na nádr. Supr, jak nám to tu hezky funguje. Aspoň že po roce a půl mi aspoň ten lístek tam hodí, celou dobu jsem byl pro ně "pan neznámej".

Jo ten vysavač. Strašně mě překvapilo, že EU zakáže od září výkoné vysaveče. Proooooooč? Jsou to idioti. Každýmu, kdo alespoň párkrát za život vysával, je jasný, že když vysává s nějakou čínskou mrdkou, jejíž motorek je unaven už jen z toho, že se sám roztočí, vůbec to nesaje a vy jezdíte po tepichu jak najatí, tak neježen jste ufachčení k smrti, ale stejně to není pořádně vysátý. Za to když si pořídíte nadupanou ETU (pamatuju takovou tu žlutou komunistickou dlouhou krabici s hnědou mřížkou co hučela tak, že jste si přáli, aby už ta máti byla konečně pryč a mohli se v klidu dívat v telce na kačery, Rampu McKváka a strýčka Skrblíka) tak to je přece jiná písnička! Prostě šup sem, šup tam a hotovo dvacet. Dokud to nezvedá koberec, tak to zkrátka nesaje. A k tomu potřebujete výkon. Který teď už nebude. Protože se tím prý ušetří.

Hovno. Nic se neušetří. Akorát se zase zaměstná pár blbců, kteří na to vymyslí energetický štítky, aby si všichni ti ekomaniaci, kteří si neumí dát dohromady techniceké parametry jako je příkon, vykon a konečně ten nejdůležitější sací výkon, museli připlatit tisícovku navíc za to, že mají ekonomickou kategorii A, tu úplně zelenou, nejvíc zachraňujou planetu a ta Mařena z prasečáku má toho odporně nadupanýho žrouta, který zničí svět. Jenže Mařena z prasečáku to vysaje za deset minut a ta nána s oštítkovaným zeleným vysavačem to nevysaje ani za dvacet a spálí tím daleko víc energie.

To je jako se žárovkama. Zrušili se stovky, protože moc žerou. Největší blbost, co jsem kdy slyšel. Právě tyto klasické stovky žárovky měly nejlepší účinnost. Dnes jsem si to spočítal a na dosažení stejného světelného toku jako má sto wattová žárovka kombinací šedesátek spotřebujete 114 W a při použití čtyřicítek je to dokonce 128 W. Pro ty, co těm číslům moc nerozumí uvedu v procentech. Šedesátky jsou o 14% a čtyřicítky o 28% horší v poměru světelného toku a spotřebované energie, než klasické stovky. Počítejte, že s vysavačema to bude, jak říká moje babička, nimlich to samý.

Co tedy na závěr? Jasně že jsem si koupil dvoukilovatovej vysavač a hádejte co? S padesáti procentní slevou, protože to v září nebudou moct prodávat, tak se toho zbavují. A dodnes lituju, že jsem si nenakoupil skřín plnou stovek žárovek, protože ty náhrady v podobě těch debilních studených zářivek a úsporných žárovek, stojí úplně za kokot. A navíc je v tom plno straček v podobě jedovatých plynů, kterýma se to plní, takže ekologie nade vše. Nashle příště.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luk Luk | 6. srpna 2014 v 20:28 | Reagovat

taky mně to "pobavilo"... zajímalo by mně, kdy EU zakáže i auta s výkonem nad 100 koní a nebo spotřebou >7 l/100km, na evropský silnice to přece není potřeba...

2 Hank Hank | 6. srpna 2014 v 23:47 | Reagovat

[1]: Tak tento proces už započal. Kde dnes k vidění nová kára s V12? Nikde. V10? Zase vedle (Krom Lamborghini). Tak že by alespoň V8? Jo, to by ještě šlo, ale s turbem, jinak atmosféra V6. A zvuk pak ladí podivnýma udělátkama, jinak v dostání pouze s turbem...

3 Ekoterorista Ekoterorista | 7. srpna 2014 v 11:20 | Reagovat

Jojo, jednou na tohle "šetření" planety všichni pojdeme. Všechny tyhle rádoby ekoligický a úsporný pičoviny jsou tady jen kvůli tomu, aby se točily prachy a bylo co vyrábět. Konzumní svět se musí točit a je kurva nebezpečný vyrábět věci co vydrží 20 let, protože by nikdo nekupoval nové zboží. A když už se lidi těch starých krámů nechtějí zbavit, tak to zakážeme a donutíme je ke koupi efektivních, ekologických a k ledním medvědům přátelských věcí. Třeba šrotovné bylo famózní akcí, zbavte se funkčních vozidel a kupte si nový auta, u kterých si nevyměníte pomalu ani žárovku nebo olej, spotřebu mají lepší jen na papíře a rozhodně nebudou fungovat spolehlivě 20 let. Tankujte palivo s eko složkou co vám zkurví motor, kupte si pneumatiky s nízkým valivým odporem, potažmo gripem a rozšlehejte káru v první škarpě a kupte si novou, lepší, ekologičtější a hlavně bezpečnější. Vyhodtě starou lednici, protože má velkou spotřebu a za 7 let se vám ta nová zaplatí, ale bohužel za osm let přestane fungovat. Kupujte každej rok novej mobil, protože ho potřebujete k životu víc než vodu a vzduch, kdo si ho nekoupí je komunista a nepřítel kapitalismu. Dnes se vyrábí věci záměrně nekvalitní, protože kdyby všechno vydrželo 10, 20 let, tak se ekonomika závislá na tisknutí nových peněz zhroutí. Ona se teda stejně jednoho krásnýho dne zhroutí, protože je to neudržitelnej stav, ale aspoň bude "sranda".
No nic rozsvítím svou LED žárovku, připojím se na svým novým smártfounu na net, koupím si hybrida, novou lednici, vytřídím odpoad a na nové LED LCD televizi se podívám jak kuci v číně koupí každou hodinu 2000 novejch aut a přitom vesele ládujou uhlí do kotlů elektráren. Běžte dopiči s ekologickýma sračkama buzeranti z evropské uhnije.

4 Hank Hank | 7. srpna 2014 v 11:36 | Reagovat

[3]: Perfektní, nemám slov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama