Listopad 2014

Perfektní dovolená

11. listopadu 2014 v 14:12 | Hank |  Články
A je to tady zas. V práci se začínají lidi bavit o tom, kolik dovolené potřebují na Vánoce.
"Hele, letos jenom pět dní dovolené a máš dva týdny volna. Super ne?"
"No, vlastně šest, ne?"
"Jo, to jo, ale tak jako myslím ze starý, ne? Ten jeden už ti půjde z nový, víš?"
"Aha, tak to jo. Jeee, já už se taaaaak těším."

No skáču metr do vzduchu, jak se těším. Nechápu, co lidi na tom nejvíc stresujícím období vidí. A dva týdny dovolené? O jaké dovolené se bavíme? Jedete snad někam na hory nebo k moři? Málokdo. Většina lidí je zalezlá doma u cukroví, čumí na super reklamy v televizi a nedělá nic jiného, než jen hnije. Atmosféra jak má být. Každý je přežraný, nikomu se nechce nic dělat a donekonečna jezdíte po příbuzných, čumíte na jejich víceméně stejné stromky a žerete, chlastáte, no fuj. Pak zas příbuzní chodí k vám, ze slušnosti se zajímají, co jste dostali, podle čehož ihned poznají, jak kdo byl hodný na ty druhé. Zde platí jednoduché pravidlo a nevím, proč to tak vždycky je, ale ten největší hajzl má vždycky nejlepší dárky. A zároveň jich má nejvíc. Takže podle toho poznáte, kdo je v jaké rodině svině.

Nejhorší ovšem na tomto zcela proflákaném a nijakém období je otázka, kterou dostáváte snad od každého člověka. A totiž kam jdete na Silvestra. Vždy, když řeknu, že Silvestra neslavím, tak se na mě každý dívá jako bych byl z jiné planety.

Nechápu, proč to lidi "slaví". Dva týdny se nudou kopete do prdele a najednou až se blíží konec roku, všichni někam jdou a všichni chtějí slavit. Přitom jde znovu o chlebíčky, zbytky cukroví a moře chlastu. Nelíbí se mi ta umělá zábava, která navíc smrdí jakousi nutností se jí zůčastnit.

Další debilní a nevyhnutelnou situací je vlastně ona příčina, proč tohle lidé dělají. A to kvůli půlnoci, kdy se celkem dobře rozjetá párty najednou přeruší oslavami nového roku, kdy se polovina osazenstva jde podívat na ohňostroj, ostatní si gratulují, jak kdyby něco vyhráli a zbytek po telefonu přeje všem kamarádům, kteří slaví jinde. Je to blbost. Následně se pak všichni courají zpátky do vyhřáté místnosti, kde se začnou opět věnovat popíjení alkoholu, ale už vlastně není na co čekat, nový rok je tu a celá akce postrádá smysl, což je taky na jednotlivých účastnících znát a nálada v kolektivu už není taková, jaká byla před půlnocí. Další den je celému národu blbě a každý jen myslí na to, jak půjde zítra do práce.

Fakt nechápu, co na tom lidi vidí, pro mě to žádná dovolená není, ani čas klidu a už vůbec ne odpočinku. Odpočatý člověk nevypadá jak přežraná bečka sádla, které se nechce ani vstát z gauče a odskočit si na záchod. A každý rok je to stejné a každý rok se tomu nevyhnu. Bohužel.