Leden 2015

S křížkem po funuse aneb hromadné sdílení

23. ledna 2015 v 11:18 | Hank |  Články
Poslední dobou se zvedla vlna nevole okolo islamizace v ČR a okolo toho francouzského incidentu. Ono je sice hezké se oproti tomu ohradit, ale tím radikálním řešením, jak je poslední dobou v módě si nejsem jistý. Rozhodně nejsem ztotožněn s názorem, že bychom z těchto lidí měli dostat strach, ale tím, že si na facebbook dám na zeď krutopřísnej nápis, který tam mají stejně všichni, bych byl asi velmi naivní, kdybych si myslel, že tím něco změním.

Mohl bych to brát jako nesouhlas s něčím a dát najevo svůj postoj. Sociální sítě mají určitou moc, ale musí to být organizované a potom je to účelné. Navíc když procházím zeď a má tam ten obrázek každý druhý, tak si ani nemůžu zapamatovat, kdo všechno to tam sdílí.

Taky mi to přijde jako typycká facebooková móda. Stane se událost, média z toho udělají téma jako prase, někdo na to vymyslí vtipný nebo radikální obrázek s nápisem a už to všichni sdílí. Fakt velká věc. Prostě to zrovna táhne. Ale krom FB se o tom lidi nijak zvlášť nebaví. Přitom na Ukrajině dochází k masakrům každý den a to nikdo na zeď nedá, protože to je už vlastně normální.

A dál tu máme záležitosti jako jsou různé zákony z EU. Moc se mi líbí, jak náš národ, hrdý na zvyky a tradice, se snaží za každou cenu udržet názvy regionálních potravin, veřejné zabíjačky a podobně. Vždycky to má ale jeden společný jmenovatel a to je to, že příjdeme s křížkem po funuse.

Ono se už vždycky dopředu ví, že se něco takového chystá. Lidi si řeknou: Cože? Oni chtějí zakázat veřejné zabíjačky? To snad ne... Ale nic se něděje. Pořád naivně doufají, že se to nějak zvrátí, zasáhne boží ruka nebo to naši zákonodárci s EU uhrají. Jenže tohle je diplomacie a to je něco za něco.

Jen mě opravdu překvpuje, jaká vlna nevole se zvedne, když ono nařízení nebo zákon vzejde v platnost. To je najednou každý nasraný, nemůže uvěřit, že se to doopravdy stalo a v halvě má jedinou myšlenku: Musí se to změnit!

Ale to už je teď pozdě...